Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szilikonmentes sampon...

A szilikonmentes sampon mennyire jó a hajnak? Nem teszi tönkre?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem tette tönkre, sokkal jobban szeretem így az állagát. De van olyan ismerősöm, akinek negyed akkora és negyed annyi haja van és mivel totál szétcseszte festéssel meg vasalással, így persze neki kell a szilikon, hogy egybe maradjon a haja. A te hajadat csak te ismered, mi nem tudjuk majd megmondani, hogy a szilikon alatt milyen állapotban van a hajad. Ha sérült, roncsolt és a műanyag fedte le eddig, akkor most szembesülhetsz vele,hogy milyen is valójában, ha nincs semmi baja a hajadnak, akkor meg nem fog rosszabbodni a szilikonmentességtől sem.
2013. nov. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát sikerül eléggé tönkretennem a hajamat a sok vasalással :S Remélem ez segít helyreállítani.
2013. nov. 11. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem tette tönkre, mintha így szebb lenne és később is zsírosodik szerencsére, mint amikor szilikonos sampont használtam. Én szeretem :)

Általában azoknak nem szokott beválni a szilikonmentes élet, akiknek tönkre van menve a haja.

2013. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a samponnál észre se nagyon veszem a különbséget a szilikonos és a szilikonmentes között. Mindegyikből használtam már jót és nagyon rosszat is. Igazából mind a 2 sampon, amit használok, szilikonmentes, de ha szilikonos lenne is használnám. Balzsamból, kifésülő sprayből, hajvégápolóból is mind szilikonost használok. Nekem sokkal jobban bevált ez, mint a szilikonmentes. Szilikonmentesnél minden nap olajoznom kellett a hajam, mert nagyon hamar kiszáradt. A szilikon jobban benntartja a nedvességet, csúszósabb is lesz tőle, így a fésülés sem annyira károsítja.

Azt viszont semmilyen terméktől se várd, hogy a roncsolt hajad helyrehozza. Arra csak a rendszeres vágás és lenövesztés a megfelelő megoldás.

2013. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Igazából már egy jó ideje lemondtam a hajvasalóról, és mindenféle hajápolót használok a hajamra, és kezd kicsit visszaállni szerencsére.:)
2013. nov. 11. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem tönkretette. Az előtt mindig dícsérték a hajamat, gyorsan is nőtt méf szilikonos sampon melett is. De annyian dícsérték, hogy olyan 2 hónapra áttértem szilikonmentességre és mivel kezdett nyár lenni a hajszárítóról is lemondtam. 2 hónap után tovább nem bírtam , mert a hajam kiszáradt, töredezett és durván hullott kentem olajjal, szilikonmentes balzsammal de napról napra roszabbul nézett ki. Azóta eltelt egy hónap, visszatértem a régi szilikonos samponomhoz ami mindig is tökéletes volt nekem ls vettem egy szilikonmentes (bár nem tudtam hogy az) hajvajat és ezzel sikerült javítanom a hejzeten, de most sem az igazi, én nagyon megbántam hogy kipróbáltam. Lehet hoszabb idő után meg lehet szokni, de nem merem megkockáztatni, mert nagyon elvette az önbizalmamat az a fénytelen, száraz és töredezett hajam.
2014. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!