Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak szerintem visszataszító...

Csak szerintem visszataszító és felesleges lányoknak az alkarjukat szőrteleníteni?

Figyelt kérdés

Szeritem -lehet hogy maradi erről a véleményem- egy nőnek/serdülő lánynak az alapvető ápoltságához tartozik, hogy min. a lábait és a hónalját "kordában tartja" (+szemöldök, esetleg bajuszka, ha problémásak) . Ezeken felül már mindenki igényei alapján szőrtelenít.

Tudom, hogy mindenkinek meg van a saját szabad akaratához való joga, és azt csinál magával, amit jónak vél, DE -szubjektív- véleményem szerint, hacsak nem indokolja dzsungel sűrűségű fekete szőr egy lány kezén (megesik, de arra ott van még a szőkítés lehetősége is, de náluk érthető lenne), hanem tök természetes kinézetű és mennyiségű szőr, akkor miért kell azt onnan leszedni?


Amit indokként leggyakrabban hallottam: "olyan puha és sima lesz" :3...


...de az utána még erősebben fog visszanőni, ráadásul ha elkezd kibújni, olyan lesz, mint a pár napos borotvált láb... brrr :S


Szóval várom a ti véleményeiteket (fiúkét és lányokét is vegyesen), illetve ha érintettek vagytok, akkor kíváncsian várom még az érveiteket. :)

(nem kell meggyőzni, teljes mértékben ellenzem, csak mégis érdekel, mi készteti erre a lányokat)


Előre is köszi az értelmes véleményeket és válaszokat! :)

17/L



2013. dec. 2. 22:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nekem peldaul eleg gyenge a szorzetem,de megis leszedem a kezemrol is,es hala isten nem erosodik,es nem borostasan nol vissza.En apoltabbnak erzem magam tole:))
2013. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Én több férfitól is hallottam hogy szerintük nagyon csúnya ha ott egy szép lány és tiszta szőr a karja. Én télen nem gyantázom,csak néha, de nyáron 2 hetente legyantázom,barna hajú vagyok alapból tehát barna a szőr is így az feltűnő.

Tessék itt van kiszőkítve ne mond hogy ez jobb mint a sima kar:

[link]


Vagy itt ez a szép lány erre itt a fenti példa elrontja az egész összképet,pedig ahogy írod természetes:


[link]


Én indokként nem azt mondom hogy puha hanem hogy igényesebb. És nem nő vissza durvább szőr csak úgy tűnik,szőr nem vastagszik,hajad se lesz vastagabb ha leborotválod.

2013. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy felesleges, mondhatod, de igénytelen miért lenne?

Én évek óta szőrtelenítem..nem volt erős soha, de zavart. Mivel nem borotválom, hanem epilálom, nem erősödött meg, sőt már visszanőtt állapotban is sokkal kevesebb van, mint előtte és puhább is. Szerintem szebb egy sima kar, de ez már tényleg ízlés kérdése.


24L

2013. dec. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Tévhit, hogy a borotválás erősíti a szőrt. A szőr növekedése a hagymájától függ, amit pedig a borotva nem érint.


Szerintem visszataszító, ha egy lánynak fekete szőrös a karja, a szép puha, szőke szőrök elmennek, de ha meglátom, hogy szőrösebb az alkarja mint nekem, akkor kiszaladok a világból.


20/F

2013. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha valakinek nagyon szőrös oké de én a kis szőke pihés semmit nem fogom szőrteleníteni. :D
2013. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én kb 12évesen barátnőmmel leborotvaltam és utána sötéttebb és hosszabb szőr nőtt vissza télen én se gyakran gyantázom se nyáron gáz ha szőrös
2013. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Egyetértek 4-gyel, de hozzátenném, hogy engem már a kevés barna vagy fekete szőr zavar a lány karján.

Szerintem azért ajánlatosabb leszedni, mert a csupasz kar senkit sem taszít, a kicsit szőrős viszont többeket.

Arra lennék kíváncsi, hogy a feleslegességen kívül miért ellenzed a dolgot?

17/F

2013. dec. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket, párra reagálnék:


2. Eléggé radikális példákat hoztál, de teljesen igazad van, a 2. kép valamilyen szinten meggyőzőleg hatott. :D

3. Nem említettem, hogy igénytelen, csak számomra nem vonzó, és kissé idegenkedem, ha látom, hogy éppen kis szőrszálak bujkálnak ki egy lány kezéből. Ha valaki ettől érzi magát ápoltabbnak, akkor egészségére. Ízlések és pofonok. :)

7. Azért ellenzem, mert nem látom lényegét, és ismét leszögezném, hogy nem szeretnék senkinek sem sértőleg beleszólni a dolgaiba, illetve hogy mit hogyan csináljon, vagy ne csináljon, de engem irritálna, ha pl. meg szeretném simogatni egy barátnőmet, hogy megvígasztaljam, és a pár napos szőrkéi fogadnának, és nem egy természetes tapintású kar. Simogattam már frissen "csupaszított" kart, és tényleg kellemes, de az minden nap elől van, mindenki szeme láttára, nem úgy mint pl. a láb vagy a hónalj, uram bocsá' a szeméremtest. Erre lehetne azt mondani, hogy nyár, de akkor mindenki jobban odafigyel, hogy friss és ápolt legyen, illetve télen a hosszú ujjú felsők... na most akkor miért szedi, ha nem mutatja meg?


Szóval köszönöm az eddig érkezett értelmes és normális véleményeket (mindenkinek ment a zűűűd pacsi :D), és várnám még a fiúkét is (pl.7-es) hogy őket zavarja-e, vagy éppen örülnek, esetleg meg is kérnék a párjukat, hogy kurtítsák meg a kezükön a szőrt?

2013. dec. 3. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom. De amikor kiírtam egy hasonló kérdést, kb le lettem oltva, hogy ez tök igénytelenség, ha valaki nem szőrteleníti a karját IS, ez már a 21. század, stb...! Bár én is azok táborát erősítem, akik a karjukat is szőrtelenítik (túl hosszú, és dús a szőr a karomon), de nem értem, hogy akinek enyhe pihék vannak a karján, minek szőrtelenítik?!
2013. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem taszít a szőr a karomon, pedig normális mennyiségű és vastagságú(legalábbis emlékeim szerint, bár minimum 4 éve folyamatosan borotválom). NEM lesz erősebb. Legalábbis nekem nem lett. Zuhanyzás közben kb. fél percet vesz igénybe mindkét karomon végigszánkázni a borotvával. Úgy 3 nap alatt nő látszódó borosta, de mivel legtöbbször naponta zuhanyzom, minden nap végigfutok. Egyáltalán nem macerás, és tényleg sima és puha lesz. 17l
2013. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!