Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett már valaki hennázott...

Festett már valaki hennázott hajat vegyi festékkel?

Figyelt kérdés
tudom , hogy nem szabadna, meg a henna milyen jó stb. Én most tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem ijesztgetésre:)

2013. dec. 19. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan hennával festetted eddig, ami tényleg csak a henna növényt tartalmazza, vagy maximum más kizárólag növényi anyagot (pl. dió, kurkuma stb. akkor nem károsodik a hajad. De ha valamilyen vegyi anyag volt a hennához keverve pl. ammónia, hidrogén stb... akkor azok a hajfestékben lévő vegyi anyagokkal reakcióba léphetnek, és nagyon roncsolják a hajat. Ezért is ajánlják, hogy legalább 3 hónapot várjon az ember az utolsó hennázás után, kémiai hajfesték előtt.

A legbiztosabb, ha egy próbatincsen (valahol hátul, ahol nem látszik, ha nem sikerül) kipróbálod, és nem egyből a teljes hajon. Szőkíteni nem ajánlott henna után, több festés kell, mire eltűnik a narancsos, sárgás szín, addigra meg eléggé károsodik a haj. De ha csak kicsit térne el az új hajszín a hennával festett színtől, akkor nem valószínű, hogy gond lesz.

2013. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ:) szerencsére semmilyen káros kevert hennát nem használtam, csak az eredeti ledarált zöld színű hennaport. Végzek ma egy próbafestést egy tincsen, ezt én is terveztem, ha nem lesz gond, akkor holnap befestem. Egyébként vörösre szeretném, 6 százalékos oxival lesz kikeverve, tehát nem ütne el nagy mértékben
2013. dec. 19. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Remélem szép lesz. Majd írd meg, hogy sikerült.
2013. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
csináltam ma egy próbatincset, nem történt semmi, kis melegséget éreztem a fejemen, de szerintem csak azért mert elszoktam már tőle. Befogta, nem tört le tőből a hajam, nem robbant fel a fejem(egyik fodrászom mondta, hogy úgy hallotta robbanás is kialakulhat lol), holnap az egészet befestem
2013. dec. 19. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen lett a hajad? Nekem is hennával lett festve, és szeretném sotétbarna hajfestékkel festeni.Nagyon félek tole,lehet nem probálom ki, nem akarom hogy felrobbanjon a fejem.
2013. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
BEfestettem, semmi baja nem lett:) szép fényes is, rendesen befogta, nem robbant fel a fejem, nem esett ki tőből az összes hajam. Azért amikor rajta volt a festék néha kicsi meghúzkodtam, biztos ami biztos, nehogy leessen a hajam :D Egyébként BES márkájú hajfestéket vettem fodrászkellékesnél, és 6%-os oxival kevertem ki.
2013. dec. 22. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
En is kiprobáltam ma 2 tincsen is, a második már sokkal vastagabb volt. És elmondhatom hogy teljessen befogta, nagyon szép lett, igaz csak 1 árnyalattal sotétebbre festettem. Azért még egyszer csinálok allergia tesztet, de a hajamnak nem lett semmi baja,spt, most így hirtelen mint ha még simább is lenne a felulete, meg enyesebb is a hennázott résznél
2013. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
különösebb baja nincs a hajamnak, annyit vettem észre, hogy gyorsabban zsírosodik
2013. dec. 27. 12:47
 9/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Nem okoskodni akarok, lehet, hogy tudjátok már ezeket, de hátha segít megnyugtatni a kedélyeket, amit írok.

A (tiszta) henna és a kémiai festés között az az alapvető különbség, hogy a henna a haj felületére tapad rá, míg a kemikáliák megnyitják a haj szerkezetét, és a lemezei alá bejutva a hajszál középső részébe nyomulnak. Ezért van, hogy a hennától erősebbek, fényesek, és kissé még vastagabbak is lesznek a hajszálak, a kémiai festésnél pedig ezért nem csoda, ha egy idő után sprőddé válik a haj (hisze a folyon „nyitogatott” lemezek nem lapulnak egy idő múlva már olyan szépen vissza).

A két festési módszer váltogatásától tehát nem fog „felrobbanni a fejed” (ahogy a hozzászóló írta :)), csak legfeljebb nem lesz annyira hatékony az egyik a másik után (de 3 hónap várakozás után már ez sem igaz persze).


A másik, hogy gyönyörű sötétbarnát is lehet festeni természetes festékekkel vagy henna + indigó egymás utáni alkalmazásával. Én úgy szoktam csudaszép gesztenyebarnát elérni, hogy először hennázom, majd a Khadi nevű hajfesték mogyoróbarnájával festem. Ez utóbbi is 100% természetes…

2013. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
sajnos igazán vöröset hennával nem lehet elérni:( ezért váltottam. ha barnára szeretném festeni, akkor én is azáltalad leírt módszert alkalmaztam volna
2013. dec. 28. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!