Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan érhetem el a rézvörös...

Hogyan érhetem el a rézvörös hajszínt, szőkítéssel, sötét vörös, hennázott hajból?

Figyelt kérdés

Eredetileg barna a hajam. Hennáztam és sötétvörös, mahagóni színe lett. Rézvöröset szeretnék, de nem merek rámenni szőkítővel a természetes hennára. Ha csak szőkítővel lehet világosítani, akkor milyen fajtát vegyek? Olyan szőkítőt keresek ami kíméletes és nem veszi el a sárga és rézvörös színt a hajból. A legtöbb szőkítő platina színt ad. Na azt nem szeretném.

Derekamig ér a hajam és nem örülnék, ha letöredezne.



2013. dec. 29. 12:59
 1/5 anonim válasza:
Szerintem szakembert kérdezz meg. Úgy értem,menj el a fodrászhoz mert akkor látja is hogy miből mit szeretnél. Otthon semmiképp se kísérletezz!
2013. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sötétebb hajból, pláne vörösből nem leszel platina szőke, inkább sárgás, narancssárgás szőke. Főleg, ha nem használsz erős hidrogént, max. 6%-osat. De a helyedben én sem kísérleteznék otthon. A legutolsó hennázás után mindenképp várj legalább 3 hónapot a szőkítésig.
2013. dec. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de már megkérdeztem több fodrászt is. Pesten, híres fodrászszalonba mentem és nem tudták mit csináljanak a hennával.

Nem szőkét szeretnék hanem RÉZVÖRÖSET!

És az a bajom a szőkítőkkel, hogy a sárga/vörös színt veszik ki a hajamból.

Nem akarok hidrogént használni mert attól törik a haj! A három hónapos szünetnek szerintem semmi értelme mert tapasztalatból tudom, hogy semmi nem történik ha hennára festékkel, vagy szőkítővel rámegyek.

2014. jan. 1. 11:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Már szőkítettél hennázott hajat? Pontosam mivel? Mennyi idő után?
2014. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy eddig szerencséd volt, de ha véletlenül olyan hennát veszel, ami kémiai anyagokat is tartalmaz (akár úgy hogy nincs ráírva) akkor az reakcióba léphet a szőkítőben lévő anyagokkal, és szó szerint olyan lesz a hajad, mint ha megégett volna. Úgyhogy várd csak ki a három hónapot.

Nincs olyan szőkítő, amit hennázott hajra javasolnék, egyáltalán nincs is olyan, ami ne károsítaná a hajat. Ráadásul hennát nagyon nehéz leszívni, és általában a vöröset.

A legtöbb fodrásznak pedig gőze sincs a hennázásról, csak próbálkoznának rajtad, aminek általában nincs jó vége.

Várd ki a legkevesebb 3 hónapot, de minél több, annál jobb, mert addig is jobban kikopik a hennaréteg. Ezután próbatincset festenék csak először, olyan helyen ami nem látszik, vagy gyűjts össze a fésűdből hajat, és azon kísérletezz.

2014. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!