Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha sűrű, és borotválástól...

Ha sűrű, és borotválástól megerősödött a szőröm, lehet gyantázni, vagy esélyes, hogy a bőrömmel együtt tépné ki a szőrt?

Figyelt kérdés

Intim gyantáról lenne szó. A lábam néha szoktam gyantázni, meg kétszer legyantáztam a bikini vonalam, de egyszer próbából csipesszel kihúztam egy szál szőrt a nagyajkamnál és Whááááá.. na nem is, hogy fáj, mert persze, hogy fáj.. naggyon fááj.. de iszonyat vékony a bőröm, és vastagok a szőrszálak.

Viszont borotvánál utálom, hogy fél nap múlva már szúr. Sőt, bizonyos részeken le sem viszi rendesen, ötször átmegyek rajta az ötpengéssel minden irányból, de akkor is szúr, marad fél milliméter szőr, hamarabb vagdosom magam össze, minthogy levágjam :(



2014. jan. 21. 13:40
 1/9 anonim válasza:
Nekem is vastag a szőr odalent. Gyantáztattam már. Hát nem volt kellemes, de kibírtam. Utána nagyon csúnyán kipattogott, 4-5 napig apró pattanás volt az egész terület, de utána elmúlt, nagyon érzékeny a bőröm valószínű ezért volt. Szerintem érdemes megpróbálni, ha ennyire nem bírsz vele.
2014. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyantáztasd nyugodtan,elsőre fájni fog nagyon,de idővel megszokod.
2014. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a bikinivonalat epilálom. Eleinte tényleg kipattogott, de most már nem. Fáj, de hozzászokik az ember, és kibírja.

Csak a legbelső részt borotválom

2014. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A bikinivonalról, sőt, szeméremdombról én is leszedem bármivel, a többi részre gondoltam.
2014. jan. 21. 14:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Kozmetikus sokkal kevesebb fájdalommal megcsinálja és 3-4 alkalom után már kevésbé fogod érezni, és kevésbé lesz érzékeny.
2014. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Oké, hogy kozmetikus, de vékony a bőröm, vastag, sok a szőröm. A kérdés, letépheti-e a bőröm a gyanta, mert valakitől hallottam ilyet. A bikinivonalam elsőre véraláfutásos lett, másodjára viszont szép, igaz, ott picit vastagabb és "egyenesebb" is a bőr.

Pl. egy kis pihebajúszt le lehet kapni gyantával, de ha valaki már pl. 3-4 éve borotválkozik, és megpróbálja az arcát legyantázni...

2014. jan. 21. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon erősek a szőrszálaim, évekig borotváltam, mielőtt elmentem kozmetikushoz. Ő cukorgyantát használ, ami szerintem nagyon jó, annyira felpuhítja a meleg a bőrt, hogy még semmilyen sérülés nem keletkezett rajtam. Amikor először voltam nála, egyes területek gyantázásánál azért anyáztam magamban, de másodszorra már sokkal jobb volt, pont mint epilátornál.
2014. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha szekember csinálja nem fogja letépni nyugi, ha magadnak csinálnád és nem szakszerűen akkor lenne rá esély. (kozmetikus vagyok)
2014. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jan. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!