Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros hajra mi a megoldás?

Zsíros hajra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Ha megmosom a hajam ma este, holnap estére már megint zsíros... 1 napot éppen hogy kibír. Kipróbáltam már sokféle sampont, mikor itthon vagyok több napig nem mosok hajat de mondanom se kell hogy ezt csak akkor vállalom be ha a házból ki se kell mozdulnom és amúgy is muszáj vagyok ritkábban mosni ugyanis festett hajam van a mindennapos mosástól igencsak kikopna. Nem kell hogy 1 hétig bírja már 3 napnak is örülnék. Régebben is csak a 3.napon kellett megmosni nem pedig másnap, eléggé zavar. Szeretnék ötleteket hogy kinek mi vált be. :)
2014. jan. 22. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Almaecetes öblítést kipróbálhatod, neten találsz róla infókat. Nekem ettől 1-2 nappal kitolódik a hajmosás időpontja. Ezenkívül próbáld meg valahogy minél jobban elhúzni, hadd zsírosodjon, pl mos shajat szerdán és hagyd úgy vasárnapig, ha nem mész sehova a hétvégén. Egy idő után ehhez hozzászokik a hajad, de ha folyton 2 naponta mosod, sosem lesz jobb. A másik pedig, figyeld meg, nem-e probléma nálad is az, ami nálam: hogy sokat piszkálod a hajad, mert ettől is zsírosodhat.
2014. jan. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ha piszkálom akkor jobban zsírosodik ezért is nem nyúlok hozzá inkább. :) Most is már 4 napja nem mostam hajat és mindig ezt csinálom és semmi... De köszönöm.
2014. jan. 22. 23:51
 3/6 anonim válasza:
szerintem a kopaszoknak nincs zsíros haja. max kicsit meg kell törölgetni néha a buksit :D
2014. jan. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Zsíros hajra:


- A zsíros hajra érdemes kénes samponokat használni.

- Tévhit, hogy a a gyakori hajmosás fokozza a haj zsírosodását.

- A ritka hajmosás hajhulláshoz vezethet.

- A túl tömény hajsampon előidézi a haj gyors zsírosodását, ezért ajánlott vízzel feloldva használni!

- Zsíros hajúaknak nem ajánlott a 2in1 samponok használata.

- A hajbalzsamokat is inkább csak a hajba masszírozzák, a fejbőrre ne.

- ne dörzsöld a hajad szárazra törülközővel.


Pakolások:

- 2 teáskanál méz

- 1 teáskanál citromlé

- 1 tojás sárgája


- 1 dkg élesztő

- 1 evőkanál kamillatea

- 2 tojás felvert habja


- 1 dkg élesztő

- 1 evőkanál kamillatea


- 2 dl joghurt

- kk citrom


Ezeket min 5 percig max. 30 percig hagyd a fejeden. Hátha beválik valamelyik, de cserélgetheted is, a jókat, hogy ne szokja meg a fejbőr.

2014. jan. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tojással vigyáz, hogy ne meleg hanem nagyon langyos/hideg vízzel mosd le, mert nehéz a főtt tojást kiszedegetni a hajból. :D


De nekem a joghurt bevált. Az meg legyen zsírzsegény, vagy diétás, mert kül. magad ellen játszasz. Én levendulával, citrommal, teafaj olajjal vagy rozmaringgal szoktam keverni.

2014. jan. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
2014. jan. 23. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!