Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ronda töredezett, szálkás a...

Ronda töredezett, szálkás a hajam. Mit lehetne vele kezdeni? Valami "csodaszert" tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Olló, UTÁNA a továbbiakban a hő, állandó formázgatás elkerülése, egészséges életmód, jó minőségű hajápolók rendszeres használata. De ha nem vágatod le, akkor csak feltörik a hajad, és egyre rondább lesz. Inkább rövidebb, egészséges, mint hosszú, de igénytelen haj.
2014. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is a fodrászt tudom ajánlani elsőként. Ő majd szépen levágja a csúnya hajvégeket, felpuhítja a frizurádat. Ahhoz, hogy a hajadat megóvd, maximum 3 havonta nézz el a fodrászhoz, hidd el meg fogja hálálni a hajad. Én minden hajmosáskor használok balzsamot, igaz csak a hajvégeimre szoktam használni általában, ugyanis ha folyton eloszlatnám az egész hajamon, akkor nagyon elnehezítené azt. Továbbá egy hetente egyszer használj ricinus olajat, az nagyon szépen helyre pakolja az igénybe vett hajat. 3-4 órán át hagyd rajta az olajat, tekerd körbe a hajadat folpackkal és húzz rá egy sapit vagy bugyoláld be egy törölközővel, hogy melegben legyen, ugyanis melegebb környezetben jobban magába szívja az "orvosságot" :) Remélem tudtam segíteni, sok sikert!
2014. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ollón kívül tényleg nincs más megoldás, nincs olyan csodaszer sajnos, ami a töredezett hajat rendbehozná:s
2014. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állj le a festéssel, vasalással, göndörítéssel...
2014. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg vágatni kéne és ne félj tőle, régen én is nagyon féltem a vágatástól, de most már sokkal jobban élvezem mikor egészséges hajjal kijövök a fodrásztól. És rá is jöttem, hogy jobban áll nekem a félhosszú haj mint a hosszú. Ha nem kellett volna vágatnom erre nem jöttem volna rá.
2014. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vágatás után ricinusolajjal tudod elkerülni, hogy ismét ilyenné váljon a hajad. Amugy cselekedj úgy, ahogy elődeim írták :)

[link]

2014. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kim Bo Mao ***** válasza:

Egyél sok narancsot! Szóval sok gyümölcsöt :)

Egyébként szerintem fodrász nélkül is szép lehet a hajad. Szerintem vitaminhiányos vagy, vagy lehet, hogy úgy hordod/kezeled a hajad, ami nem természetes a hajadnak pl.: göndörítés amikor egyenes, vagy vasalás amikor göndör. Vannak könnyen összeállítható otthoni pakolások, amik csak természetes összetevőkből állnak, így a hajad is jobban befogadja a vitaminokat. Pl.: A méz+olivaolaj kombó csodákra képes. Már sokszor megcsináltam magamnak és mindig nagyon szép fényes, erős és ráadásul illatos lett a hajam. :)

Amúgy nekem is volt, hogy töredezett a hajam, aztán sampont váltottam és megjavult. Lehet, hogy a samponod roncsolja nagyon (pl.: szárítja) .

2014. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 21. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!