Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A smink akkor most mennyire...

A smink akkor most mennyire árt a bőrnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek igaz, hogy a mindennapos/alkalmi smink árt a bőrnek? (Persze ápolás mellett, heti egy pakolás, stb) És úgy, hogy estére vízzel + szappannal lemossuk. Kevés sminkről beszélek, bb krém+ kis púder, és pirosító. Fiatal korban nem árt? Mi a véleményetek?
2014. márc. 14. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem vélemény kérdése, hanem TÉNY, hogy ha a bőröd számára nem megfelelő összetevőjű kozmetikumokat kensz az arcodra, és ide NEM csak a dekorkozmetikumok (tehát az alapozó és társai), hanem a lemosók, szappanok, hidratálók is idetartoznak, akkor az NEM használ a bőrödnek. (Ellenben megfelelő termékekkel elősegítheted, hogy a sokáig szép maradhass).


Ez fiatalkorban is ugyanúgy működik, mint idősebbeknél.

2014. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem elég csak vízzel meg szappannal lemosni. Ugyanúgy ott marad a pórusaidban.
2014. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Fiatal korban minek sminkelni egyáltalán?

Sokkal szebb a természetes bőr.


Én jó példa vagyok arra, hogy a smink árt.

SOHA életemben nem sminkeltem. Egy általános iskolai ismerősöm viszont nagyjából tizenkét éves kora óta (liberális szülők gyereke, mindent megengedtek). Valamelyik nap találkoztunk, nagyjából 45 évesnek néz ki, pedig 34. Én pedig ha elmondom újdonsült ismerősöknek, hogy már 34 éves vagyok, nem hiszik el. Nemrég a személyimet is kérték egy dohányboltban.


Igen, az állandó smink öregíti a bőrt. A szolárium is.

2014. márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én 14 éves vagyok, lány. Nagyon idegesítenek a pattanásaim, és ha nem használnék sminket (nem viszem túlzásba nagyon minimálisan a homlokomnál) nagyon rosszul érezném magam a bőrömbe, de hát én is jobban szeretnék teljesen természetes, szép bőrt, de egyszerűen mindig csúnya.


Én ilyen tonikkal szoktam lemosni:) nagyon jól eltávolítja. A szappan ugye szárítja, nem tudom, hogy milyen a bőröd, de ha szárazabb akkor szerintem ne nagyon használd:)

2014. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elsőnél a zöld!
2014. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Négyes, a pattanásokat nem elfedni, hanem kezelni kell! Ha az autóban felgyullad az olajlámpa, nem fogom leukoplasttal leragasztani, hanem feltöltöm olajjal az autót!


Menj el bőrgyógyászhoz, kapsz lemosót, vegyél Ebrymicint, és kendd vele át este a pattanásaid. Az megszünteti a gyulladást, és nem kell tovább öregíteni a bőrödet sminkkel.

2014. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!