Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 12%-os szalicilsavat kenhetek...

12%-os szalicilsavat kenhetek az arcomra? Ha igen, milyen időközönként? Ha nem, mivel " hígíthatnám"?

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

???

Szalicilből (BHA) 1-2 % is bőven elég arcra. Hogy szereztél egyáltalán 12 %-ost?

Ugye nem a tyúkszemirtót akarod az arcodra pacsmagolni?


A hogy hígítsd elég fura kérdés. Komplett laborod van otthon, amivel biztosíthatod, hogy a hígítási arány megfelelő legyen és még a készítmény ph értéke se változzon (mert ez lényeges egy hámlasztónál, különben nem hat)?

2014. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyen túlhámlaszthatod az arcod az otthoni barkácsolással.

Kb a 2%-os savas hámlasztás az, ami biztonságos otthon, persze ez is megfelelő nappali fényvédelem mellett és erős hidratálással.

Én azt javaslom, vásárolj jó minőségű készítményeket, amelyek megfelelnek a céljaidnak. Nem olyan nagyon drága, vannak oldalak, ahol mintákat is tudsz rendelni kb 200 forintért, privátban megadom az elérhetőséget, mert reklámozni nem akarok.

2014. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Otthon ne állj neki a hámlasztásnak,hogy nem ismered mire képes az anyag.
2014. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon-nagyon erős, még a 2%-os Bha hámlasztóval is könnyen túl lehet hámlasztani.

Ráadásul jön a tavasz, süt a nap, ilyen erős, radikális szert ilyenkor nem szabad használni, a 2%-os is csak komoly fényvédelem mellett megy.

A ph értéket szintén be kell állítani, 3-4 között hatásos elvileg, de ezt otthon lehetetlen megcsinálni...

Szerintem a Paula's Choice bha-t próbáld ki, 30 ml 2200 ft, 500 Ft a szállítás, és én 2 hónapja használom, de alig látszik még a használat, szerintem kb fél évig elég lesz:)

2014. márc. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Szabad tudni honnan rendeltem azt a bha-t? Kerestem már de csak sokkal drágábban láttam.:(

Előre is köszönöm! :)

2014. márc. 18. 06:18
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt lehet kapni, most nyílt meg a webshop, még 5% akció is van:)

2014. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vigyázz, mert lehet, örökre meg fog látszódni az arcodon! Használj bevizsgált szereket, illetve ha szemölcsöd, stb. van, akkor menj el bőrgyógyászhoz és ad neked rá való szert, illetve el is tudja távolítani pillanatok alatt. Szemölcsből sem mindegy, hogy milyen, mert nem mindegyiket lehet szalicilsavval kezelni... anyajegyet meg végképp nem.
2014. márc. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!