Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A pattanásokat meg lehet...

A pattanásokat meg lehet valahogy előzni? Ha igen, akkor hogy? (lehet h rossz kategoria, ha igen akkor bocs)

Figyelt kérdés

2014. márc. 21. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebrymicin krémet vegyél a patikában. Háromnaponta arctisztítás után kendd át vele a bőröd. Lehet, hogy picit csípni fog, de nagyon jó.
2014. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általánosságban azt lehet mondani, hogy igen. Mivel van olyan, hogy öröklődés, ezért a szülőket kellett volna jobban megválogatni annak idején !! De hát nyilván mással voltál elfoglalva és erre nem figyeltél.

A pattanásokat a szőrtüszőkbe a bőrről bejutó baktériumok okozzák, amelyek bontani kezdik a faggyút, elszaporodnak és a fehérvérsejtek meg próbálják őket felfalni. A bőr baktériumflórája a kamaszkorban alapvetően megváltozik, megbomlik az addigi egyensúly. Alkohol tartalmú arcvízzel kell naponta legalább kétszer letörölni a bőrt, esetleg bórvizes vagy bóraxos arctörlés ajánlott. Biztosítani kell az emésztőrendszer normális működését, beleértve a rendszeres napi székletürítés biztosítását. A pattanásokat, mitesszereket csak gondos kéz- és arctisztítás után szabad kezelésbe venni. Vannak emberek (és bőrtípusok) akik egyáltalán nem pattanásosak és vannak, akik szinte egész életükben szenvednek tőle (életkortól függően különböző mértékben).

2014. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rendszeresen tisztítsd és szerezz be egy agyagtartalmú pakolást,szabályozza a faggyúmirigyek működését és arcradír hetente.
2014. márc. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb valami olaj. Kókuszolaj, vagy hasonló. Puhítja a bőrt és pattanás csökkentő. Én DM-ben vettem, nagyon jó. Nézz utána.
2014. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Na 4 féle választ kaptál :D

Ha sok pattanásod van azzal nem tudom mit kezdj ha keves mint nekem akkor leirom mit:

Nivea pure effect all in one megelozesre. Szep tisztan tartja a boromet. Es meglatszik ha nem hasznalom. Viszont kend be vele magad jol mindenhol mert nekem ott jottek elo utana ahol kihagytam.

Ja es a masik hogy ne nyulj az arcodhoz. Tudatosan figylej ra hogy ne erintsd meg. Ha mar kijott a pattanas akkor gyogyszertari popsikenocs menjen ra

2014. márc. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!