Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit rontok el epilálásnál?

Mit rontok el epilálásnál?

Figyelt kérdés
Rettentö csúnya a bikinivonalam,epilálni szoktam néha borotválom de nagyon sok szörbenövésem van,fekete bör alatt,sebes,nagyon csúnyán néz ki.Lassan bikiniszezon szeretném eltüntetni.Már régóta küzdöm ezzel a problémával. :-(
2014. ápr. 28. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is helyre kéne hozni a bőrödet, amihez egy időre hagyj fel mindenféle szőrtelenítéssel azon a területen, gyógyszertárban tudnak rá krémet adni, nekem bőrgyógyász írta fel. Mondjuk a szőrbenövések miatt hegek alakulhatnak ki, ami nem biztos hogy elfog múlni a nyárig. Főleg ha már régóta így kínzod a bőröd.

Ha nem bírod az epilálást akkor ne epilálj. Cukorpasztára állj át ha majd helyrejött a bőröd.

2014. ápr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd előtte és utána is,ez a titok.Így nem gyullad be a szőrtüsző.
2014. ápr. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmit, csak nem bírja a bőröd. Ha erős a szőrszál és nem egyenesen nő, akkor hajlamos bőr alá nőni. Azt könnyű elkaparni, kiszedni amúgy sem lehet anélkül, hogy felsértenéd a bőrt, és azon sajnos az sem sokat segít, ha fertőtleníted (persze ettől függetlenül fontos lépés). Kis mértékben segíthet, ha rendszeresen radírozod és puhítod a bőrt, akkor könnyebben kinő a szőrszál.

Egy ideig ne nagyon piszkáld szerintem semmivel. Esetleg használj körömvirágkrémet. Utána ha az esetleges gyulladás lement, kozmetikussal gyantáztasd le. Ha azt sem viseli el a bőröd, akkor marad a borotva, vagy a trimmelés.

2014. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!