Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit lehet tenni a nagyon...

Mit lehet tenni a nagyon durva korpásodás ellen?

Figyelt kérdés
5 hete még 26 cm hosszú hajam volt, de levágattam és most csak 2-3 cm. de mikor hosszú volt akkor heti 1 hajmosás elég volt neki, maximum heti 2, de akkor nem volt se korpás, se zsíros, se nem viszketett a fejbőröm, semmi gond nem volt vele, pedig akkor még csak valami nagyon olcsó márka nélküli samponnal mostam mindig, de mióta levágattam és rövid utána is azzal a szokásos samponnal mostam de kb 2-3 hete már korpásodik is, zsíros is, és nagyon viszket is a fejbőröm nagyon, aztán nem volt időm elmenni venni valami normális korpásodás elleni sampon ezért elküldtem édesanyámat hogy vegyen és ezt ajánlották neki az üzletben azt mondták ez nagyon jó: [link] azóta ezt használom de ez sem segít mert hiába mosom meg a hajam maximum 2 nap és olyan mintha már egy hete nem mostam volna hajat... nagyon kellemetlen ez már. mit tegyek ellene ?

2014. máj. 5. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet kapni selsun bluet, rajtam az segített. Kicsit borsos az ára, de tényleg hatásos.
2014. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok még, egyébként ne hagyd magától megszáradni a hajad, hanem közepes hőmérsékleten szárítsd, illetve hormonális problémára meg hasonlókra utalhat a gyorsan zsírosodó haj, amin sok tinédzser át esik. Mennyi idős vagy? Ha tényleg durva a korpásodás, szerintem megérné elmenni bőrgyógyászhoz.
2014. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
25 éves srác vagyok.
2014. máj. 5. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem is folyton korpás volt, aztán ricinus olajjal kentem, és az segített :)
2014. máj. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hirtelen megjelenő durva korpásodásnak oka van, nem ártana kideríteni, hogy mi az. Ha dokihoz nem akarsz menni, legalább menj be egy gyógyszertárba, ott tudnak szakértő tanácsot adni, és a számodra megfelelő sampont vagy hajszeszt, valamit.

Házi praktika: segíthet a tojássárgája kevés olajjal kikeverve, majd a fejbőrre kenve. Utána nejlonzacskó a fejre, majd törölköző, fél óra dunszt. Ezután hajmosás. A korpa és lerakódás eltűnik.

2014. máj. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez segített nagyon sokat: [link]
2014. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a jó tanácsokat, elmegyek orvoshoz, igaz nem tudom lesz-e rá időm meló mellett de megoldom mindenképpen mert elég kellemetlen ez a korpa,viszketés,és zsíros haj, már hajmosás másnapján...:S
2014. máj. 7. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!