Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon megkopott, fénytelen,...

Nagyon megkopott, fénytelen, töredezett és száraz a hajam. Ezzel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta elkezdtem vasalni, mert rettenetesen áll a "natúr" hajam, mivel eredetileg se nem göndör, se nem egyenes. Bármit csinálok a hajammal, össze kötöm, befonom, nem áll jól, mivel alapból kis pufi arcom van :-) Hosszú hajra gyúrok, de mint tudjuk a hajnövesztéshez fontos hogy egészséges legyen a hajunk. Enyém olyan száraz és kezelhetetlen... a végei nem törnek, viszont seprűsek és szárazak. Azzal mit tudnék kezdeni?

A másik nagy problémám pedig, hogy a sok vasalástól elkezdett törni nagyon durván a hajam, ráadásul nem is a végei, hanem a tövénél. Amikor össze kötöm a hajamat, olyan mintha elől a babahajak lógnának le, közben meg az agyon töredezett hajamnak a "maradványai"... Esetleg valami ötlet? használok hővédőt és balzsamot is... :-(



2014. jún. 17. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Térj át natúr samponra. Pl. Alterra (Rossmann) vagy Alverde (DM). Ezenkívül bármennyire is fáj, felejsd el a vasalást,csak akkor vasald,ha nagyon muszáj. A balzsamot dobd ki, és használj helyette kókuszolajat. Én is,most kezdtem el használni,és már egy használat után,sokkal puhább lett a hajam. Én amúgy csak hajvégekre teszem,mert sajnos nekem is nagyon száraz és töredezett.

Ezenkívül,tápláld belülről is a hajat és szedj hajvitamint. A DM-nek a saját márkás hajvitaminja elég klassz, 1000ft,és 60 kapszula van benne. Nem tudom pontosan a nevét,de valami Das Gesunde-vel kezdődik.

2014. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A vasalást abba kell hagyni, az szétégeti a hajat, ez ellen semmit nem lehet tenni. Ha folytatod akkor a hajad egyre rondább és rövidebb lesz.

A töredezett, seprűs végeket le kell vágni először, azt már helyrehozni nem lehet, utána kókuszolaj pakolással heti kétszer puhán lehet tartani a hajad. Jót tesz neki. Samponból legjobb ami a babáknak való, mert az kíméletes.

2014. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor a vasalásról lemondok! :-(

Jelenleg a Syoss-nak a Repair & Fullnes samponját használom. Van itthon Johnsons (ha helytelenül írtam akkor bocsánat) sampon, ha azt használom az jó? Kókuszolajat azt hol tudok venni és mennyiért?

Köszönöm az eddigi segítségeteket, puszi!

2014. jún. 17. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy jó vágásra lenne szüksége a hajadnak. Egy minőségi vágás feleslegessé teszi a vasalgatást, ne sajnáld a pénzt egy jó fodrászra. Egy jó kis olivaolajos-tojássárgás pakolást is érdemes lenne rátenni éjszakára, hogy táplálja a hajszálakat. (nejlonzacskót húzz a hajadra)
2014. jún. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A hajvasalás tényleg nagyon káros, én is évekig vasaltam a hajam és teljesen szét volt töredezve, le kellett vágatnom rövidre. Azóta újra megnőtt, már a csípőmig ér, hál'istennek gyorsan nő a hajam, főleg hogy rásegítek kívül-belül. Az állapota pedig már sokkal jobb mint amikor vasaltam.

A száraz kezelhetetlen hajra a legjobb a kókuszolaj, én is ezt használom, bioboltokban lehet kapni, fontos hogy szűz kókuszolaj legyen. Hajnövesztésre van egy tuti jó ayurvédikus hajolaj is, elküldöm priviben.

Érdemes még sok kölest enni, én aranyköles csíra őrleményt eszek, ez nagyon hatásos, megdobja a hajnövekedést, a körmöket is erősíti, szépíti a bőrt, illetve a halolaj is nagyon jó erre a célra.

2014. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. jún. 23. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:
mézes pakolás nagyn jó a száraz hajra :) én évekig vasaltam , de leálltam vele , ez nagyjából rendbe tette. azóta nem vasalom a hajam , csak egyensre szárítom be
2014. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!