Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány fokon vasaljam a hajam,...

Hány fokon vasaljam a hajam, hogy a lehető legkevésbé roncsolódjon, de azért kiegyenesítse?

Figyelt kérdés
Erőteljesen hullámos hajam van, már majdnem göndör. Eddig 170 fokon vasaltam, de lehet hogy az egy kicsit sok. Szerintetek?

2014. júl. 11. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne vasald a hajad ha nem akarsz ronda fakó töredezett hajat. A hullámos úgyis szebb. A hajvasaló a legalacsonyabb hőfokon is szétégeti a hajat.
2014. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Háát...ha erőteljes hullámos hajad van és eddig 170°-on szétégette, nagyon nincs mit csinálni...:S

És az első hozzászólóval teljesen egyetértek, mivel a hajvasalóban található lapocskák gyorsan felmelegszenek, és az pedig elég nyilvánvaló, hogy még akár a 150° is sok lenne a hajnak! Gondolj csak bele, 170°-os lapok között végighúzod a hajad...rémisztő, ha jobban belegondolsz! :/

Bár igaz, sajnos minden magas fokú hő károsítja, nem csak a vasalás.

Én személy szerint azt tanácsolom neked, amit a húgom csinál(t.). (Neki is hullámos haja van, de azért nem mondható erőteljesnek, de azért az.)

Ő minden hajszárítás előtt hajegyesítő KRÉMET (NEM SPRAYT, MERT A KRÉM SOKKAL HATÁSOSABB, a spraytől nem volt neki hű de jó hatás!!!) kent a hajára, ami egyben hajegyenesítő + hővédő. Ez az: [link]

Egyre több helyen kapható, 1300-1800 Ft körül mozog (természetesen attól függ hol veszed, néhol olcsóbb, néhol drágább) és a hatása nagyon jó! A testvérem festi is a vasalás mellett a haját, nem mindennap vasalja, de azért olyan heti 3-4 nap.

Emellett Syoss hővédő sprayt is használ vele együtt, de csak azért, mert amikor akart venni Lorealos hajegyesítőt, amit linkeltem, nem volt és ezt ajánlották. Ezért most kettőt használ egyszerre, de a Loreal-osnak is tökéletes volt a hatása!

Szóval hajszárítás előtt rákeni, nem sajnálja rá, mondhatni eláztatja vele a haját, rászárítja, és ő már évek óta használja, ezért valamennyire be is épült a hajszerkezetébe, és alapból ha néha-néha nem használja, már akkor látványosabban egyenesebb a haja, mint régen.

Természetesen ez hajtól is függ, ő megtalálta, ami neki beválik, neked is meg kell találnod.

De én azt gondolom, hogy MINDENKÉPP használj hajegyenesítő KRÉMET (még ha nem is ilyet, amit linkeltem), és hővédőt! Ha elkezdesz rá ilyet használni, vasald tovább olyan 1 hétig 170°-on és próbáld meg fokozatosabban lejjebb vinni. Aztán lehet, hogy 1-2 hónap múlva simán kivasalja alacsonyabb hőfokon úgy, mint ahogy most 170-en. :)

De egyébként az én véleményem, hogy a 170° nem a világvége ahhoz képest, hogy erőteljesen hullámos hajad van. Egyik barátnőmnek gyengén hullámos, és ő 180°-on vasalja úgy, hogy sokszor áthúz egy tincset. :D

2014. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2es, nagyon köszönöm, szuper korrekt válasz volt. :)) ment a zöld
2014. júl. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!