Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festék a festéken tényleg nem...

Festék a festéken tényleg nem világosít? Mit csináljak akkor?

Figyelt kérdés
Adott egy 9.1-es haj, 7-es lenövéssel. Rövid, fiúhaj. A 9.1-es szépen sikerült, de a párommal egyetértünk abban, hogy világosabb szőkére gondoltunk. Nem szívná ki egy világosabb szőke 9-es vagy 12-es oxival? Mindenképpen le kell szivatni? Már így is elő volt szivatva (bár felesleges volt). Ti hogyan csinálnátok, javaslat?

2014. júl. 14. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát egy próbát szerintem megér, de nehogy 12-es oxit tegyél bele. Nekem sikerült már a piros hajam rézvörösre átfesteni egy lépésben, hátha összejön.
2014. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem nem olyan sötét a hajad, hogy elő kelljen szívatni. próbáljatok ki egy 10-es, 11-es mélységet ami hamvas és nem lesz csibesárga.
2014. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy 10.1-es, vagy 11.1-es vajon egy 9%-os oxival jó lenne rá? Szívna rajta vajon? Ha elrontom se gáz, mert most volt levágva, pár centi, max. le lesz vágva, mert hamar visszanő, de azért nem ártana, ha szépen sikerülne.

Egyébként most kb. 1,5 cm világosszőke, 1 cm sötétszőke lenövéssel fent, oldalt, hátul 1-2mm, sötétszőke. Vajon a tövét is jól befogná, vagy egy "színes" eredményt kapnék?

2014. júl. 14. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát átgondolva a dolgot lehet hogy mégis kell a 12-es oxi, így hogy írtad hogy milyen rövid a hajad már nem foglak mindenáron lebeszélni róla :).
2014. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát, ha hosszú lenne, max. sötétre merném befesteni, a szőkítést fodrászra bíznám, de így azért nem akkora para. Nyilván nem az a cél, hogy tőből le kelljen nyírni, de nem akkora világvége, mint mondjuk ha egy derékig érő hajat kell vállig visszavágni.
2014. júl. 14. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Kalciummal le lehet szedni a festék javát a hajról.

Vagy pedig az Oliáról mondják, hogy képes a festett hajon is világosítani, én nagyon sok véleményt és blogbejegyzést olvastam róla, és úgy néz ki, tényleg igaz. Én is szerettem volna kipróbálni, de sokak írták, hogy hullani kezdett tőle a hajuk. Persze egy férfinél, akinek rövid haja van, túlélhető dolog lehet, de ha valakinek hosszú haja van, az falnak megy ettől. Szóval... ezt is ki lehet próbálni, ha be meritek vállalni.

2014. júl. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha kétszínű (lenőtt) hajra festesz egy festékkel akkor nem lesz egyszínű hajad semmiképp.
2014. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az Olia a nagy francokat világosít..

És pl. úgy lehet egy színű, ha nem egy időben kenem fel a festett, és a lenőtt részre? Melyikre kenjem először?

2014. júl. 15. 09:56
 9/12 anonim ***** válasza:
először csak a tövet fesd be ill. a lenövést. utána a hatóidő lejárta előtt kb 15 perccel meg vizezd egy kicsit be a hajad(plusz maradék festékkel) és mintha hajat mosnál dolgozd el a festéket az egész hosszon.
2014. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Festék festéket nem világosít. Ez alapszabály. Persze vannak, akik ezzel nem értenek egyet, de mindenesetre minden szakember egyetért ebben.

Ha a nagyon világosszőkével bekened a lenövésed (ráadásul a 12-es oxival), ott jóval világosabb lesz a hajad, mint a korábban befestett részen.

2014. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!