Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 2-3 naponta hajat mosni sok?

2-3 naponta hajat mosni sok?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam átszoktatni a hajam a heti kettőre, váltogatom a samponokat, ne szokja meg a hajam, de legritkábban így is három naponta meg kell mosnom, ha emberek közé akarok menni.

Szőke hajam van, ami ha zsírosodik, csúnyán beszürkül, nagyon látszik.

a szárazsamponok ugyanúgy kemikáliák, mint a sima samponok, inkább nem áldozik pénzt rájuk.


Túl gyakori ez a mosás?

Ha évekig mostam heti kétszer, de nem zsírosodott lassabban, már nem fogja megszokni?


2014. júl. 29. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha szőke vagy, akkor szerintem jo 3naponta hajatmosnod. Nekem barna, mégis 3-4naponta mosom, de azert mert vasalom. Ha göndören hagyom, elég 4-5naponta is :)
2014. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja es a vasalás is zsírosítja a hajat. ~17/L~
2014. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Házilag is tudsz szárazsampont csinálni. Összekeversz egy evőkanálnyi keményítőt egy evőkanálnyi szódabikarbonával. Ennyi.

Én is szőke vagyok, eddig 3 naponta mostam a hajam, most ki akarom tolni, kb. 3. hete már inkább 4 naponta mosom, lassan már átáll erre, már nem olyan hányadék a hajam a 4. napon, mint korábban. Ha átszokik, akkor majd megpróbálom az 5. napra kitolni és így tovább, míg majd elég lesz hetente egyszer megmosni.

A kétnaponta való hajmosás azért sok, mert sűrűn szárítod ki a fejbőrödet, így gyorsabban is fog zsírosodni.

2014. júl. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem sok, olyan gyakran mosol hajat, amilyen hamar elkezd zsírosodni. Én 22 éves férfi vagyok, és már több, mint 10 éve minden nap hajat mosok. Egy töredezett hajszálat nem lehet találni a fejemen, és nem is hullik, semmi baja.
2014. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pasim is naponta mos hajat (mint az előttem válaszoló) és ugyanolyan dús, erős a haja mint régen. Én 3-4 naponta mosok hajat, de tovább is kibírná.

22/L

2014. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!