Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hosszú hajamat le szeretném...

Hosszú hajamat le szeretném vágatni és eltenni a későbbiekre póthajnak. Mit kell tennem pontosan?

Figyelt kérdés

Mivel a fodrászok ezresekkel többet kérnek el, ha hosszabb hajat kell vágni, úgy gondoltam, hogy azt itthon megoldom, s frizurát már rövid hajból csináltatnék kevesebb pénzért.


Kérdésem az lenne, hogy hogyan kell a vágás előtt és után kezelnem?


Sokat kínlódtam már vele, szeretném, ha évek múlva is elő tudnám venni.



2014. aug. 4. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, de engem is nagyon érdekelne ezért írtam.
2014. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én lehet, hogy tudok segíteni. Én már régen elkezdtem gyűjteni a copfokat és a tincseket, már ott tartok, hogy 497 db copfom és tincsem van. Anno még a legelső barátnőm odaadta a copfját mikor elment külföldre tanulni, eltettem emlékbe ennek már 17 éve és a mai napig is megvan eredeti állapotában. Azóta meg hát összegyűjtöttem majdnem 500 db-ot. Sajnáltam kidobni a copfokat mikor a vendégeim levágatták a hosszú hajukat így hát eltettem őket és elkezdtem gyűjteni. A lényeg, hogy jó szorosan gumizd össze a hajat vágás előtt, hogy ne tudjon szétcsúszni. Levághatod egyben a copfot vagy kis tincseket gumizol és úgy tincsenként. Ez attól függ, hogy milyen frizurát szeretnél a vágás után kialakítani. De az az egyszerűbb, ha egyben vágod le a copfot. Frissen megmosva és jól megszárítva legyen a hajad mielőtt levágod. A levágott copfot ezután tekerd be vagy papírba vagy valami textíliába és tedd be e zacskóba és mehet be a fiókba vagy szekrénybe. Lényeg, hogy fény ne érje. Évente egyszer előveszed egy napra átszellőztetni, átfésülni esetleg egy kis hajbalzsamot fújsz rá(nem kiöblítendőt) és kész. Nem lesz semmi baja a hajnak és olyan marad mintha most vágták volna le.

Remélem tudtam segíteni. Ha valami kérdésed van még nyugodtan írj.

2014. aug. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves második, sokat segítettél!


Ezek szerint fodrász vagy? Mindenesetre látom, hogy értesz a témához, úgyhogy még kérdeznék. :)


A vágás előtt pár hétig érdemes valamivel kezelni?

Hajam eléggé száraz és töredezett, főleg az alsó 5-10 cm. Azonban olívaolaj+kókuszolaj+ricinusolaj keverékéből jelenleg pakolásokat használok, amelyek sokat segítenek. Viszont már nagyon megszabadulnék tőle. Addig nem tudok menni strandra, nehogy tönkre tegye a víz.


Ha levágtam, akkor utána a zacskóban légmentesen zárjam le?


És még egy kérdés. Tényleg igazam van abban, ha hosszabb hajjal megyek, akkor többet kérnek el a fodrászok. Mert olyan sokáig növesztettem a hajamat, hogy nem akarom most a végén elszúrni. Csak eddig mindenhol 4 ezret mondtak, az meg sok.


És még egy kérdés. A vágás előtti hajmosáskor is csináljak olajos hajpakolást? Vagy csak simán balzsamozzam kiöblítendő balzsammal? Esetleg azt se? Kifésülésnél mindig használok Gliss Kur sprayt. Esetleg csak azt?

2014. aug. 5. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Írtam a privátodra.

2014. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!