Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek mi ez? Miért van?...

Ancsaa1998 kérdése:

Szerintetek mi ez? Miért van? Hogy szedjem le?

Figyelt kérdés

15 éves, lány vagyok.a lábamról próbáltam epillálni a szőrt, de majd belebolondultam, úgy fájt.krémmel nem tudom leszedni, mert ugyebár ahhoz pici, és nem tudja leszedni.gyantázni egy pici helyen próbáltam, hát az is fájt..így borotválom.próbáltam habbal, géllel és tusfürdővel is.akár hogy csinálom, akármilyen módszert bevetek piros pöttyök lesznek a lábam belső felénél.most, hogy hazajöttem kicsattogott, és az egész lábam piros pöttyös és nagyon csíp.próbáltam kenni többféle krémmel, próbáltam a hideg vizet is.sehogy nem jó.ilyen már régebben is elmúlt.de a lábam belső felénél térdtől lefele mindig piros pöttyös.és nagyon csúnya.egy olyan nap se volt még, hogy ne legyen pötgyes.szerintetek mitől van?miért?hogy múlhat el?mostmár tényleg nagyon zavar főleg, hogy nagyon fehér a bőröm..

Válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2014. aug. 8. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Úúú az fájhat... én is egyszer neki álltam epilátorral de azt hittem beszarok a fájdalomtól (bocsi a szóhasználatért)

Meg lehet szokni persze, sokan epilálják a lábukat de én inkább borotvát használok. Érzékeny a bőröd, talán ez a baj. Tegyél rá bőrnyugtató krémet még :) Intim területeken főleg előfordul ha kipattog a bőr, valószínüleg ez is olyan. Viszont ha több hete/hónapja áll fent ez az állapot azért meglátogatnék egy bőrgyógyászt.

2014. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legközelebb kend be szőrtelenítés után after shave-vel. Előtte pedig radírozz. Ja, és hetente elég 1 vagy két alkalommal radírozni. Pár óra elteltével bekenheted nyugtató krémmel, de frissen még ne krémezd be. Alkohol mentes after shave-et keress, mert az alkohol csíp, és szárít, vagy esetleg jó lehet agyógyszertárban kapható hidrogén-peroxid oldat, vagy egy teafa olajos szappanos lemosás, a lényeg, hogy fertőtlenítsd le. :)
2014. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatnál még esetleg egy kamillás krémet, vagy kamillás lemosást. Az jó gyulladásra, hátha enyhítené a pirosságot. Vagy aloe vera gélt.
2014. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Holnap akkor azt hiszem bevásárolok krémekből.nagyon köszönöm a gyors válaszokat!:)
2014. aug. 8. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg-lehet hogy hülye kérdés de- saját borotvát használsz? mert ha pl apudét vagy anyudét használod akkor szőrfertőzést( begyullad a szörtüsződ, mert minden szőrön,borostán baktériumok vannak és az az elhallt hámsejtekkel eggyüt telepedik le a borotva pengéjén és a borotva az ha bármilyen jó is, megkarcolja a bőrfelületet és nyitott terepet ad a baktériumoknak) kaphatsz és emiatt is lehet a dolog.Nekemis ilyen problémám volt és egy saját borotva megoldotta a dolgot :)
2014. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Saját borotvám van..:)
2014. aug. 10. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!