Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ricinusolaj, mint hajnövesztő...

Ricinusolaj, mint hajnövesztő szer, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Barátnőm rábeszélt hogy kenjem a hajamra, ő is felkeni és mérjük havonta mennyit nő, kinek gyorsabban meg ilyesmi. Én nagyon nem akartam, de már mindegy.

A lényeg hogy most mindkettőnk haja csomókban hullik és én már fésülni sem merem, mert maréknyi hajak jönnek ki egyszerre. Mit tegyünk? Olvastam valami könyvben hogy a ricinus valójában méreg, és rossz a bőrnek, hajnak, szervezetnek is. De itt a neten meg mindenki arról beszél hogy hajnövesztő, stb. Most akkor mi az igaz? És hogy állítsam meg a hajhullást?


2014. szept. 15. 22:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Naponta több ilyen kérdést tesznek fel itt, és mindegyikhez azt írom, hogy olajat SOHA nem kenünk hajtőre, mert eldugítja a fejbőr pórusait, kismilliószor kell utána samponozni, amivel kiszárítod a hajad (ezáltal ártasz is neki) és hajhullást okoz.

Olajat a hajvégekre kell kenni, ezzel megelőzve a kopást/töredezést. Így olyan lesz, mintha gyorsabban nőne, pedig csak lassabban kopik el.

A rininusolaj hashajtó, kenheted a hajvégekre, de azon kívül, hogy puha lesz tőle a haj, nem ér semmit, mert nem táplál. A kókusz-, olíva-, argánolaj táplálja is a hajvégeket.


Igen, volt egy idő, mikor mindenki eszement módjára elkezdte kenni vele a fejét, aztán bebeszélte magának, hogy gyorsabban nő tőle a haj, de ez nem igaz, max. placebo. A ricinusolajban nincs semmi vitamin, semmi ásványi anyag.


Dobjátok szépen ki és vegyetek minőségi tápláló olajat és azzal kenjétek a HAJVÉGEKET!!!

2014. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!