Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tradicionális borotvakest...

Robo86 kérdése:

Tradicionális borotvakest használ valaki?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalata van a borotvakessel azon kívül hogy drága van olyan jo is?

#Solingen #Borotvakes #acél borotvakes
2014. okt. 22. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én annyit tudok, hogy fodrászoknak külön engedélyt kell hozzá kérniük. Így én nem használok vendégeken sem. Nincs kedvem végigmenni procedúrán, mikor egy jobb gép már van olyan jó mint a kés.
2014. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Én használok, már egy jó ideje. Ha csak a költségeket nézzük, hosszútávon nagyon olcsó a késes borotválkozás. Egyszer kell megvenni egy kést pl. (jobb ha van több is) egy jó pamacs, borotvaszappan vagy krém, kb ennyi. Nekem használtan vett késeim vannak, műköszörűssel megéleztettem tökéletesek. Pesten még találni szakit aki élez. Egyébként én szeretem, költség és környezetkímélőbb is, egy kés akár 30-40 évig is tarthat. Maga a procedúra nem egyszerű, de azért megtanulható. Használnál kést?
2014. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 attackspan válasza:

Én egy 43'-as gyártmányú Solingen borotvakést szereztem bolhapiacon, eredeti tokjában. A bácsika rég használhatta, így elvittem megéleztetni egy kés boltba.

Első kipróbáláskor, azt hittem nem elég éles, de kiderült, hogy a technika hiányzott.

Pár hete használom, könnyen bele lehet jönni. Az, hogy drága, nem kifejezetten igaz, mert csak 1x kell megvenni. A modern borotvafejek drágábbak sokkal, főleg ha egy 2-3 naponta borotválkozó férfiről van szó.

Én az érzékeny arcbőröm miatt vettem, ez nem vágja "egyszerre" 3x a szőrt, nem élesebb, mint azok a pengék, tehát ugyanúgy többször kell kis mozdulatot tenni vele. Ugyanakkor sokkal időt állóbb, mivel lehet fenni, élezni.

Az tény, ha 5 perc alatt le akarod húzni, és nem akarsz fél órás rituálét tartani, akkor nem neked való.

2015. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én használok! Sokmindent tanultam ebből a blogról: [link]
2016. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!