Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Állandóan nyomkodom az arcomat...

Állandóan nyomkodom az arcomat, hogyan tudnék leszokni róla?

Figyelt kérdés

amint a legkisebb, láthatatlan pattanás, mitesszer megjelenik az arcomon, késztetést érzek rá, hogy nekiessek. persze legtöbbször nem tudok megállni és elkezdem a többit is, végigmegyek az egész arcomon és a kis láthatatlan pöttyökből néha nagy piros sebek lesznek. tudom, hogy csak rontok a helyzeten és sürgősen abba kéne ezt hagynom, de egyszerűen nem tudom kontrollálni magam. mindig úgy ülök le a tükörhöz, na CSAK ezt az egyet elintézem és sose tudom megállni, hogy ne folytassam.


más is van ezzel így? lehet, hogy ez valami pszichés eredetű probléma, ilyen kényszeres dolog, mint pl. a körömrágás? mit tehetnék ellene?



2014. okt. 24. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress más elfoglaltságot.
2014. okt. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Na ezzel én is pont így vagyok...
2014. okt. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ez is kényszercselekvés, dermatillománia a neve. Nézz utána angol nyelvű oldalakon is, youtube-on is sok hasznos infó van róla. (angolul skin-picking, dermatillomania)
2020. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!