Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy gyorsabban...

Mit tegyek hogy gyorsabban nőjön a hajam?

Figyelt kérdés
Világos hajam van, szőkés-barna. Nemrég levágattam és azóta már nőtt. Most a vállam alá ér, kb. 3 centivel. A ballagásomra szeretném ha gyönyőrű, egészséges és hosszú hajam lenne. Így kb. 18 centit kéne neki nőni. A ballagásig még 8 hónap van hátra, több mint egy fél év, és szeretném ha a hajam addig 18-20 centit nőne. A hajam mindig is gyorsan nőtt, de most mintha leállt volna. Sokan mondják hogy nem állt le, csak én vagyok türelmetlen. Mit tegyek hogy nőjön legalább 18 centit? Hallottam olyan hogy nyáron azért nő gyorsan a haj mert melegen van, a nap által. Olyat is olvastam hogy ha sapkát hordunk télen, akkor a fejünk bőre melegben van, ezáltal jobban nő a hajunk. És ha már itt tartunk hogy egészségesebb a hajnövekedés szempontjából: ha a hajamat kiengedve vagy felkötve hordom? Minden érdekel ami a hajnövesztés témájához tartozik!! Ja és, az szerintem még fontos, hogy én nem szeretnék vagyonokat költeni ilyen-olyan hajápoló szerekre(de ha olcsó szóba jöhet), és kapszulákat sem szeretnék szedni. Köszi mindenkinek aki elolvasta, egy kicsit hosszú lett a szövegem. A használható válaszokat előre is köszönöm. 14/L

2014. okt. 27. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A ricinus olaj elvileg jó hajnövesztő, én is használom , de nem tudom,hogy mennyit segít a növekedésbe ,de legalább fényesebb lesz tőle a hajam. Gyógyszertárba lehet venni,száraz hajra kell felvinni, a tövekbe belemasszírozni és rajta hagyni órákat,és melegen tartani(elég sűrű,úgyhogy célszerű valamivel pl.olíva olajjal keverni). Ha megállt a növekedésbe azon vitaminok segíthetnek pl. a dm saját márkás hajvitaminja ,ami nem is drága. Amúgy kiengedve elvileg jobb, mert összekötve a hajgumi törheti a hajat.14/L
2014. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem látványosan nőtt 4 cm-ert a hajam 2hónap alatt. Most derékig ér a hajam, és szerintem azért mert nem csináltam vele semmit. Szó szerint. Nem vasaltam, heti 2x mostam hajat, még megszárítani se szárítottam meg, a végére kentem egy kis olívaolajat hajpakolásként (az úgy rendbe hozta a száraz végeket).

Remélem tudtam segíteni! :)

2014. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Az átlag hajnövekedés a havi másfél cm. Mindegy mit kensz a fejedre, ezen nem fog változtatni, mert a genetikán múlik. A lényeg hogy ne árts a hajadnak, mosd heti kétszer, ne vasald, ne tépkedd a fésüléskor, ne feküdj le vizes hajjal, stb. Samponból kímélőt használj, ezen a téren a babasamponok a legjobbak, abban nincs káros összetevő.
2014. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek (bocs ha nem jól írtam le az utolsó szót, olyan érdekes ez a szó :D ), de akkor most jó a ricinusolajos pakolás, vagy nem??
2014. okt. 28. 09:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek a sapkás verzíó télen jó a hajnak vagy csak a fejbőr befülled meg beizzad a sapka alatt??
2014. okt. 28. 09:22
 6/11 anonim válasza:

Én is ki szeretném probálni a ricinusolajat.Azt olvastam hogy hatásos probáld ki szerintem te is én ezt olvastam: Ricinusolaj-a legjobb hajnövesztő szer: hogyan használjuk?

Már annyi, de annyi alkalommal kaptam ezt a kérdést, mikor a ricinus olajos pakolásról beszéltem, hogy úgy gondoltam, egyszerűbb, ha összeszedem egy postban a választ, és válaszként csak ezt linkelgetem. :) Szóval, mint azt már bizonyára rengetegen hallottátok, a ricinus olaj a hosszabb hajra vágyók első számú fegyvere. Ez nem csak városi legenda, a hoxa.hu-n számtalan sikeres hajhosszabbodás van dokumentálva, -hajnövesztési naplókként keressétek-amiben kizárólag a ricinus olaj játszott szerepet. Volt, akinek heti 2 cm-es hosszabbodás következett be! Ami a legjobb az egészben, hogy az olaj nem drága, bármely patikában beszerezhető, és a pakolás elkészítése sem bonyolult.


Hol tudom megvenni és mennyibe kerül?



500 Ft/dl a patikákban. Érdemes a vásárlásnál hozzátenni, hogy hajra szeretnéd használni, hogy ne nézzenek furán, ha nagyobb kiszerelést kérsz, ugyanis általában kis üvegben adják, mert hashajtóként szokták vinni a legtöbben, de ha hajra használjuk, érdemes egyszerre akár 3-4 decit is megvenni belőle.


Hogyan készítsek belőle pakolást?


A pakolásnak számtalan elkészítési formája ismert:

(mindig száraz hajra vigyük fel!)


Kb fél deci (hajhossztól függ) ricinusolajat tegyünk mikroba, hogy felmelegedjen, majd keverjük össze 1-2 tojás sárgájával, hogy sűrű masszát kapjunk.

Ehhez tehetünk pár csepp citromlevet (szőke haj esetében)

Vagy vitamin kapszulákat (por formájában), pl E-vitamin

Tojás helyett elkészíthetjük olíva vagy napraforgó olajjal is a keveréket (megkönnyíti a kimosást)

Vagy a szokásos hajpakolásunkhoz is adhatjuk


Remélem bírtam segíteni

2014. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Most olvastam hogy a ricinusolajtól egy pár embernek elkezdet hullani a haja (erősen)
2014. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!! Kipróbáltam a ricinus olajat, igaz csak 4 óráig volt a fejemen, de máris érzem a változást!!! A hajam puhább, sejmesebb, fényesebb. Valamint az alapból szőkés-barna hajkoronám egy árnyalattal szőkébb-barna lett, vagy világosodott annak köszönhetően, hogy citromlevet is raktam a 2 evőkanál ricinusolajból és 2 evőkanál sima olajból álló keverékhez. Az én receptem szóval: 2 evőkanál sima napraforgóolaj, 2 evőkanál ricinusolaj és háromnegyed kupaknyi citromlé. :D És a sapkás kérdesemről mi a véleményetek?
2014. okt. 30. 12:13
 9/11 anonim válasza:
Én is használtam a ricinusolajat 2 hónapig..Nekem elkezdett erősen hullani a hajam úgyhogy abbahagytam.Az egyik ismerősömnek hamarabb zsírosodott egy idő után.A sapkára én azt mondom neked,hogy bizonyos szinten jó,de nem teljesen,mert bepállik a fejbőröd kicsit jobban fog hullani a hajad,viszont a túl hidegtől megfázik a fejbőröd és jobban hullik meg töredezik...Én kapucnit szoktam feltenni,mert melegíti a fejem,de mégsem pállik be,mert szellőzik.Nekem ez a megoldás volt a legjobb.
2015. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én tojást szoktam összekeverni repceolajjal és felrakom a hajamra kb.1 óráig utána lemosom egy random samponnal utána kókuszolajat rakok rá ugyanannyi ideig és ezt is lemosom. Még megpróbálhatod a rizsvizet nekem az is bevált és nőlt a hajam kb.1-2cm-t mind kettőtől.
2017. nov. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!