Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel védjem a bőröm a napsuga...

Mivel védjem a bőröm a napsugarak ellen?

Figyelt kérdés

Habár tél van és elég hideg, a káros napsugarak most is bombázzák az embereket, nekem pedig nagyon fehér érzékeny bőröm van és mindent meg akarok tenni az érdekében, hogy védjem. Eddig nappali arckrémet használtam, abban elvileg van UV védelem, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.


plusz: nyáron naptejet kell használjak ugye a fehér bőröm miatt, de a naptejek olyan ragacsosak és - szerintem - büdösek is. Van olyan típusa vagy valami más megoldás, amivel erős napsütésben is védhetem a bőröm, anélkül hogy mindent összekennék naptejjel?


19l



2014. dec. 1. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
UV védelemmel rendelkező krémek. Nem hiszem, hogy annyira erős lenne a napsugárzás
2014. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Azt ugye tudod, hogy a bőrödnek mindenképpen szüksége van a napfényre??
2014. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon fehér és érzékeny bőröm van, de ilyenkor már egyáltalán nem kell fényvédőket használnom a doki szerint. Tavasztól őszig kell. Olyankor amúgy Eucerin mattító arcra való fényvédőt használok.
2014. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem kell hasznalnod semmit, illetve boven eleg a nappali kremben levo UV szuro. Kivetel persze, ha hegyvideken laksz :)

A naptejeknek altalaban kellemes kokusz illatuk van, de ma mar annyi fele van... Olyat keress, ami nem vízallo es olajmentes, az talan nem ragad annyira. Erdemes jobb minosegut venni.

Nekem is hofeher borom van es nyaron 30, vagy 50 faktorosat hasznalok.

2014. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor körbenézek majd a naptejek terén és mostanra meg elég lesz az arckrém, ok. Egyébként meg persze, hogy szoktam napra menni, szerinted miért kérdezem, hogy hogyan védjem a bőröm? a nyár balaton nélkül nem is nyár... :D
2014. dec. 2. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:

télen is érdemes fényvédőt használni, mert ugyanúgy van uv-a sugárzás. az arckrémekben lévő uv védelem nem véd sokat, mivel elsősorban arckrém, és nem fényvédő, és amúgy sem kenünk belőle egy tonnányit, hogy rendesen védjen.

ma már lehet sok márkánál kapni arcra való fényvédőt. bioderma, uriage, la roche posay, paula's choice márkák között lehet jókat találni.

testre való naptejek közül sem ragacsos mind. pl. a hawaiian tropic naptejek teljesen beszívódnak, mint egy testápoló.

2015. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!