Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak hajfestékkel lehet...

Csak hajfestékkel lehet szőkét csinálni középbarnából? Sok festéssel lassan lehet világos szőke? Muszáj szőkítőpor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Boldog Új Évet!


Rám jött valami, és itthon kísérleteztem egy L'Oreal Color Sensation Extra világos természetes szőke festékkel, mert nem volt a boltban szőkítőpor. A hajam közepesen sötét barna, de inkább a világos felé hajlik (kicsit karamella színű, de néha zöld felé hajló és fakó...nem tudom, hogy csinálja, elvileg az előbbi pirosas, ami a zöld ellentéte, na mindegy). Szóval most épp karamellás barna színű volt természetesen, és ráfestettem ezt a szőkét, most szőkés barna lett, és arany, narancssárgás fénye van. Szerencsére nem sárgultam be, pedig azt mondták, hogy az lesz. :)

Szóval ez az eredmény nagyon gyenge, de mivel vékony szálú a hajam, kicsit féltem a szőkítőporos megoldástól, de ha csak fél év alatt lennék szőke festéssel, akkor inkább bevállalnám a durva módszert.

Mit javasoltok?


Még az a kérdésem, hogy ha porral kiszőkítem, akkor utána hogyan kell fenntartani a színét? A hajtöveket mivel kell szőkíteni? Porral vagy azt már jó festékkel is? Vettem gliss kur színvédő sampont (piros dobozos).

Hogy vizuális segítség is legyen:

ilyen volt a hajam színe: [link]

most ilyen: [link]

ilyet szeretnék: [link]


Köszi a válaszokat! :)

(23 éves vagyok)



2014. dec. 31. 21:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Persze, mindenki szilveszterezik. :D Egyébként rádöbbentem, hogy azért világosabb a hajam, mint Hilary Duffnak, de az a lényeg, hogy Claudia Schiffer-eset szeretnék, szóval lassan belátom, hogy szőkítőpor kell, de azért írhattok az ápolásról, meg amiket kérdeztem.

Köszi!

2014. dec. 31. 22:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Festett hajat már nem tudsz csak festékkel tovább világosítani. Most már szőkíteni kell mindenképpen, ha világosabbat szeretnél.
2014. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most hogy már festve van, nem nagyon lesz világosabb ha ráfestesz, úgyhogy mindenképp szőkíteni kell.
2014. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jól van, köszönöm szépen. Hiszek nektek, de azért elmondom, hogy bizonyos kérdéseknél olvastam, hogy nem használt szőkítőt, és fél év alatt, valakinek 5 év alatt szőke lett, és ezért voltam bizonytalan. :)

Még egyszer köszi a segítséget!

2014. dec. 31. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Szőke festékkel lehet világosítani a festett hajon is. Fodrászkellékesben veszel jó minőségű hajfestéket, 12% oxival, ha kell veszel hozzá kivilágosítót is, amit hozzá kell keverni és azzal 1 árnyalattal még világosabb lehet, az eladótól kérj tanácsot ha nem tudod mi kell pontosan a hajadra.

A hajtöveket majd ugyanígy kell festeni.

2015. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Nem tudom h a kerdesed ota festetted-vilagositottad e a hajad? en sotetbarna festett hajambol egy honap alatt szep jegszoket kaptam-mint a Claudia -a kepen amit feltettel.Ajanlom a Syoss 013 szokitot ,aztan attol sargas lesz,a te hajad szinet megitelve vilagos narancs szinu lesz majd. Arra aztan ket nap mulva ha rafestessz a kivant szoke festekkel,nagyon jo eredmenyt fogsz kapni,es talan me 1x megismetled ugyanezt ket-harom het mulva,mar tokeletes szoke szint-amilyent kivansz-fogsz kapni. a KOZTES IDOBEN MINDEN HAJMOSASKOR HAJPAKOLAST HASZNALJ OKVETLENUL,ES SZEREZZ BE HAJRA VALO APOLO OLAJOKBOL IS MINT ARGAN OLAJ,MACADAMIA OLAJ...es nem fog serulni a hajad meglatod,persze majd meglatszik rajta h tobbszorossen festetted,de amikor elered a kivant szint,es mar nincs szukseg tovabbi szokitesre csak a tovenek a festesere,akkor a sok apolassal visszater a hajad selymessege es fenye.En Revlon Unique One hajsprayt hasznalok es Revlon Orofluido olajat argan olajjal.Nagyon ajanlom.Sok sikert! Remelem segitettem!
2015. febr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, már nem aktuális. Rájöttem, hogy a saját hajszínem áll a legjobban.

Ezeket csináltam a hajammal, és kb. semmi baja sem lett (pedig vékony a hajam):

- 2014. dec. 31. világosszőke hajfestékkel --> szőkés-barnás-narancssárgás lett (nem volt vállalhatatlan színe)

- 2015. jan. 02. hajleszívó 9%-os oxival --> sárga (eléggé kiszáradt a hajam is tőle, de talán azért nem lett fehér, mert nem hagytam rajta elég ideig...legalábbis ezt mondta a boltos nő)

- 2015. jan. 02. rögtön a leszívás után pezsgőszőke hajfestékkel 6%-os oxival rámentem --> enyhén sárgás pezsgőszőke lett

- 2015. jan. 02. levágtam a hajam tépett rövidre (amúgy se volt hosszú, csak mivel előtte 10 hónappal kopaszra volt vágva, ezért így megnőve 14 centisre semmilyen fazonja nem volt)

- 2015. jan. 07. mogyoróbarna hajfesték felével befestettem a hajam, de foltosra fogta meg, ezért mosás és szárítás után ismét befestettem a hajam, csak most mogyoróbarna és némi pezsgőszőke festék, illetve 6%-os oxi keverékével --> gesztenyebarna hajam lett, ami sötétebb, mint az eredeti hajam (az enyém szürkésebb is)


Szóval ez lett a dologból, de legalább kipróbáltam, milyen szőkének lenni. Rájöttem, hogy nem tetszem vele magamnak, valahogy nem találtam illőnek az arctípusomhoz, a bőrömhöz, se a szememhez...ennek oka az is volt, hogy az eredetileg a hajamnál is sötétebb szemöldökömet is kiszőkítettem világosbarnára, és ettől eltűnt a tekintetem ereje.

Most sötétebb a hajam, mint szeretném, de még így is jobban tetszik, mint a szőke verzió.


Ja, és tudom, hogy elvetemült voltam, hogy ilyen gyakran festetem a hajam, de valamiért éreztem, hogy nem lesz baja. Gliss kur festett hajra való sampont használok meg az ehhez tartozó fújókás hajbalzsamot.

2015. febr. 3. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!