Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Utálom magam! Pattanások, mit...

Utálom magam! Pattanások, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb. ötödikes korom óta vannak pattanásaim, de akkor még csak kevés volt, először a 2 szerem közt, aztán a homlokom, az állam, az orrom teljesen miteszeres lett, mostanra pedig már az egész arcom, sőt a hátam is, kb. a tetejétől a közepéig, még a vállam is az felül! Elegem van! Utálom, azt hittem elmúlik majd lassan, de nem, mert azóta is csak egyre több van, és annyira csúnya vagyok :'(

Kozmetikushoz járok havonta, és ő kinyomkodja őket, de eltűntetni nem tudja, mert újra előjönnek, rádaásul a kezelés hosszú, fájdalmas, és drága:(

A bőrgyógyász felírt egy olyan krémet, ami semmit nem használt, de télleg semmit, még hónapok után sem.

Már nem tudom mit csinálja, nagyon csúnyának érzem magam, az osztálytásrsaimnak senkinek nem ilyen durva:(

Kb. olyan az egész arcom, mint itt a bal oldali lányé, csak még ennél is több van rajtam:

[link]



2015. jan. 31. 13:40
 1/8 anonim válasza:

Szerintem a kérdésbe beleirtad a fő problémát... Utalod magad. A pattanásos bőrnek ez a lelki háttere.

Másrészt menj el orvoshoz hátha tudnak mondani, adni rá valamit.

2015. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ja, amugy itthon bőrradírt használok heti 2x, arclemosót gyakrabban, néha hidratálót, és egy gyógynövényes pakolást is heti 2x.

És 15/L.

2015. jan. 31. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy miket szoktál enni?

Ha túl sok édességet és ételnek nem minősíthető kajákat eszel össze-vissza nagy mennyiségben hozzá sok cukros löttyöket iszol, akkor ne csodálkozz, hogy így néz ki az arcod.

Egyébként meg tini vagy, a hormonok dolgoznak benned. Ez természetes.


Mennyi vizet iszol minden nap?

Ha nincs meg a kb. 2 liter, attól is lehet pattanásos az arcod, mert a kevés folyadékbeviteltől nem tud méregteleníteni a szervezeted.


Ha elkezded alkalmazni azt, amit leírtam, figyelsz a kajálásodra, a folyadékbeviteledre és még mindig nem múlnak el, akkor fordulj bőrgyógyászhoz újra, de egy másikhoz.

2015. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a bőrgyógyász felírt egy gyógyszert ami 6hónap alatt hegmentesen minden pattanást eltűntet! Soha nem lesz 1 pattanásod se. Viszont ez elég erős!!!
2015. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez már nem 1-2 pattanás amin segít bármiféle kence, egészségesebben kéne élni, étkezni, ha ez sem segít akkor hormonvizsgálat. Aztán gyógyszer.
2015. jan. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el bőrgyógyászhoz,ő kinyomja a patiaidat,és ad rá valami kenőcsöt.. Nekem is ez segített,és kb 2-3 hét alatt elmúlt.. :) :) :) Nyugalom..
2015. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat, rengeteget iszom 1 nap, legalább 2, de inkább 2,5 litert, és átlag emberhez képest szerintem egészségesen táplálkozom. Szóval ez biztos nem lehet probléma. Nem múlnak el, pedig betartom mindazt, amit leírtatok, akkor azt mondjátok, menjek el 1 másik bőrgyógyászhoz? Mert már egyszer voltam, és tényleg egy teljesen haszontalan kencét írt föl, azóta sem mentem, de ha azt mondjátok, nincs más megoldás, hát elmehetek egy másikhoz. De véleményeket, tapasztalatokat szívesen várok:)
2015. febr. 1. 23:05
 8/8 anonim válasza:
Én javaslom az akneroxydot nekem használt nem mondom hogy tutira nem lessz pattanásod soha az életben de nekem sokkal kevesebb lett mint volt és azt vegyük figyelembe hogy hány éves vagy mert a hormonok ellen nem lehet különössebben tenni :)
2015. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!