Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kissé kreol arcbőrt hogy...

Ottó5 kérdése:

Kissé kreol arcbőrt hogy tudom elkerülni, régi fehér arcbőrt visszanyerni?

Figyelt kérdés
Az 50 es naptejnél van nagyobb faktorszámú? Már az idő enyhülésekor, márciustól napi rendszerességgel való használata megoldás lehet? Ezt hogy használja az ember a szabadba menetel előtt arcra való felkenése eléggé látható lenne másoknak, hagyjuk több órán át a bőrön? A citromlé használata mennyire lehet célra vezető? Egyéb ötletek?

2015. febr. 7. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

a fényvédőzés jó módszer. az 50-esnél nincs nagyobb faktorszámú, ez vmi 98%-ban véd a sugárzás ellen. ha minden nap bekened magad vele, akkor nem fogsz tovább barnulni, és fakulni is fog a színed, és visszatér a régi, eredeti bőrszíned. mielőtt fényre mész, fél órával kend fel a krémet. ez azért fontos, mert ha a naptej kémiai fényvédőt is tartalmaz, az fél óra múlva kezdi kifejteni a hatását. ha fizikai fényvédőt (titanium dioxidot) tartalmaz nagy részben, az látható a bőrön, mert fehéres réteget hagyhat. ma már sok olyan arcra való naptej kapható, ami nem hagy ilyen erős réteget, vagy kb fél óra után eltűnik, mert nem csak fizikai fényvédő van benne. a citromlét én nem ajánlom fehérítésre, mert túl alacsony a ph-ja és irritálni, csípni, marni fogja a bőrödet és túl erős benne az illóolaj is. lehet kapni amúgy jó kis bőrfehérítő, folthalványító szérumokat, amelyek tartalmaznak pl. c vitamint, arbutint. ázsiai kozmetikumokból nagyon sok ilyen van, mert ott divat a bőrfehérítés. én ebay-ről koreából szoktam ilyesmiket rendelni ingyen szállítással.

egy cikk arról hogy miért nem jó a citromlé:

[link]

ezen az oldalon folthalványításról is olvashatsz, amelyet egész arcra is kiterjeszthetsz.

remélem, tudtam segíteni. : )

2015. febr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm e terjedelmes válaszadást! A koreai írtakhoz hogy tudok hozzájutni, esetleg weboldal?
2015. febr. 8. 12:30
 3/6 anonim ***** válasza:

ebay-ről szoktam rendelni őket, 2-3 hét alatt megérkeznek koreából. általában ingyenes a szállítás, de plusz 2 dollárért adnak hozzá nyomkövetési számot, láthatod, merre jár a csomag és tuti megkapod. bárhogyan is kéred a szállítást, és esetleg mégsem érkezik meg (ritkán fordul elő), az ebay a buyers protection program keretében 60 napon belül visszafizeti az árát, ha jelzed a problémát. szóval szerintem biztonságos. : )


fényvédő: Innisfree Eco Safety Daily Sunblock SPF 35

[link]


C vitaminos szérum: BRTC Vitalizer C-10 Ampoule (ezt most nagyon megdrágították, én még 7 ezerért vettem tavaly)

[link]


most ezt használom: OST C20 pure vitamin serum

[link]


ezeket pattanás utáni piros foltokra használom, és beváltak.

az AHA savas hámlasztók is fehérítik a bőrt. ebből paula's choice 8%-os AHA savas gélt használok. a márka magyar oldaláról szoktam rendelni.

arbutinos cuccot még nem használtam, csak tudom, hogy jó fehérítésre. itt van sok ilyen krém, bár egy része alapozó, amire a nevedből ítélve nem biztos, hogy szükséged lesz. : ) de itt van az ephelis alpha gél is, ami itthon is kapható.

[link]


de lehet hogy csak sima mindennapos fényvédőzéssel is kifakul a bőröd hamar.

egyébként miért szeretnéd fehéríteni az arcodat? lebarnultál és nem tetszik? : D

2015. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja neked már megvan, milyen naptejet szeretnél használni? az itthon kaphatóak is jók, pl a bioderma márkáé, de akár egy dm-es is, bár azokat nem próbáltam. a koreait azért linkeltem, mert most ezt használom, újra is fogom rendelni hamarosan, mert bejött. könnyű textúrájú, nem zsíros, nem érzem, hogy a bőrömön van, és nem hagy fehér réteget sem. c vitaminos szérumból hamarosan lesz a paula's choice-nál is, ha nem szeretnél külföldről rendelni.
2015. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem maradok az 50es naptejnél, bonyolult így elsőre ez a koreai rendelés :) Hacsak nem laksz messze tőlem -megyét elég lenne írnod. Magyar vagyok, utálom, hogy kissé sötétebb a bőröm. Volt már aki megkérdezte van e bennem vonó, fejbe is rúgtam a kérdéséért..
2015. febr. 8. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:

: DD azért remélem nem rúgtad tényleg fejbe.

eredetileg fehérebb volt a bőröd? gondolom könnyen barnulsz. szerintem nem gáz, az intelligens emberek tudják, hogy nem mindenki cigány, aki barna.

idegesítő lehet, ha "lecigóznak" a bőrszíned miatt, de sztem nem érdemes foglalkozni a hülyékkel. én szerencsére elég fehér vagyok, de a rokonságból többen is durván barnák, pedig tudtommal nincs bennünk cigány vér, de én is annak nézném őket, ha nem ismerném őket. : D fura ez. a naptej mindenképp hasznodra válhat, később leszel ráncos, ha használod. : )

amúgy nem olyan bonyolult a rendelés, inkább macerás néha ezeket használni, néha megunom és tartok egy kis pihenőt. : D de a fényvédőt mindig kenem. nem ismerlek, nem akarok általánosítani, de a fiúk amúgy sem kedvelik annyira a kencézgetést. nekem sajnos muszáj használni, mert ezek nélkül sokáig foltos marad a bőröm és utálok emiatt alapozózni.

egyébként pesten lakom.

2015. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!