Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen mértékű hajzsírosodás...

Ilyen mértékű hajzsírosodás ellen mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta tart ez. Ha van olyan itt, aki ért a hajápoláshoz vagy ugyanez volt a problémája, mint nekem, annak nagyon megköszönném, ha válaszolna. Szóval a lényeg az, hogy sok helyről hallottam, hogy ha valakinek gyorsan zsírosodik a haja, akkor tanácsos kitolni a hajmosások közötti időt, tehát mondjuk egy héten 1-2-szer kéne hajat mosni. Én minden másnap hajat mosok, mert ha pl. hétfőn megmosom, akkor keddre már kezd zsírosodni, hogy a szerdai napról ne is beszéljünk… mindig ápolatlannak érzem magam, pedig tudom, hogy nem vagyok az. Semmi köze az étrendemhez vagy a sportoláshoz. Mindegy éppen milyen életmódot élek, ugyanúgy zsírosodik. Na szóval, sok embertől hallottam azt, amit fentebb leírtam, csak hát ezt mondani könnyű, de betartani már nem. Ugyanis ha valakinek olyan zsíros a haja, hogy minden másnap meg kell mosni, akkor az illető nem fogja kibírni – ne adj’ isten – 1 hétig hajmosás nélkül! Kellemetlen érzés, viszket, ráadásul nem éppen esztétikus. Egyszerűen nem mennék emberek közé ilyen hajjal, mert vagyok ennyire igényes. Semmi bajom azokkal, akik zsíros hajjal mutatkoznak, minden joguk megvan hozzá, és eszembe nem jutna kicikizni az illetőt, de engem borzasztóan zavar, ha nekem ilyen zsíros a hajam, csak ezt mondom.

Hogy lehet ezt kivitelezni? Száraz samponnal maximum 3 napig tudom kihúzni, ha valami nagyon spéci készítményt veszek, akkor is csak 4 napig. De hetente 3-4-szer sportolok, úgyhogy meg szoktam valamennyire izzadni, tehát a száraz sampon sem biztos, hogy megoldaná ezt. Viszont, ha mondjuk (tegyük fel) nem mosnék hajat egy hétig, de használnék száraz sampont (ami elég sz*r érzés lenne, de ez most mindegy), az nem érne semmit, nem? Nem pont az lenne a lényeg, hogy ne érje a fejbőrömet semmilyen kemikália, meg persze víz? Víz ugyan nem érné, ha száraz sampont használnék hajmosás helyett, de vegyi anyag igen. Akkor semmi értelme nem lenne, mert bár nem mosnék hajat, de ugyanúgy „károsítanám” a fejbőrömet egyéb anyagokkal, és akkor nem állna át a fejbőröm a lassabb zsírosodásra, mert ugye pont ez lenne a lényege: amiatt, hogy nem kétnaponta, hanem hetente mosnék hajat, lassabban is zsírosodna. Vagy nagyon nagy hülyeséget mondtam? Ha tévedek, szóljatok.

Bocsi, hogy kicsit zavaros, de remélem, azért érthető, amit mondani próbálok. Nagyon örülnék, ha írna olyan, aki ezt meg tudta valósítani vagy egyszerűen csak ért a témához. A másik gondom még az, hogy ez egy nagyon hosszú folyamat, gondolom. Nem úgy megy, hogy egy hétig nem mosok hajat, aztán már csak hetente kell. Gondolom, minimum hónapokig kéne ezzel szenvedni, hogy a haj átálljon a lassabb zsírosodásra, de annyit hogy lehet kibírni zsíros hajjal? Azért az szörnyű lenne, valljuk be.

Köszönöm, hogy elolvastátok a kérdésemet, ha válaszoltok rá, akkor pedig még inkább. :D

22/N



2015. febr. 21. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Nullás gép. Tényleg!
2015. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy kapok majd egy "értelmes" választ, valami unatkozó hülyétől, aki nem tud mit kezdeni magával, ezért roppant szellemes beszólásokkal boldogítja a népet. :D Várj, mindjárt nevetek..
2015. febr. 21. 14:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

natur samponok

SLS S mellőzése, szilikon mellőzése

2015. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan igy kinlódtam vele mint te.

Bedaueroltattam.Azóta hetente egyszer mosom.A daeurvíz szárít.

Nem bántam meg,jól áll és élhetek végre teljes életet!

2015. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) (sajnos nekem nem áll jól a dauer.. :( de annak örülök, hogy neked ezzel megoldódott a probléma :)
2015. febr. 21. 18:04
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem is hasonló gondjaim vannak sajnos : (

írta az egyik válaszoló az sls, szilikon tartalmú hajcuccok mellőzését. nekem ez sem hozott eredményt.

volt egy nyaram, amelyen heti 1-szer mostam hajat, akármilyen zsíros büdös undorító is volt, mert a családomon kívül nem nagyon találkoztam senkivel. de a hajam nem kezdett lassabban zsírosodni. szóval nekem ez sem jött be. szóval azóta is mosom kb. 2 naponta. ha itthon vagyok napokig, akkor 4-et is kíbírok, de elég undi.

de most el fogok menni vele orvoshoz, mert nekem az arcom, fülem, hátam, mellkasom is zsíros, pattanásos, szóval szerintem ez az egész összefügg, komplexebb probléma. talán valami hormonzavar vagy akármi. neked vannak ilyen problémáid, hogy máshol is zsírosabb a bőröd?

2015. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja és a szárító hatású készítmények sem jönnek be, mert a töve ugyanúgy zsíros lesz 1 nap alatt, a vége meg sprőd és töredezik... tipikus zsíros tövű száraz végű haj
2015. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nekem is gyorsan zsírosodik, de nem olyan gyorsan, mint a tied. Én is alig bírom ki hajmosás nélkül, de a fodrászom mondta, hogy árt a hajnak a napi hajmosás. Tehát én hetente egyszer mosok hajat, de alig bírom ki. Az isztályban a lányok is folyton csúfolnak a zsíros hajam miatt, de nem törődök velük. A zsírosodás nem csökkent.
2015. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)sokat segítettetek :)amúgy a bőröm egyéb területei nem zsírosak, nem vagyok pattanásos sem. Egyszer már elhatároztam, hogy nem foglalkozok többet a dologgal, mert úgysincs rá megoldás, csak áltatom magam...hát ahhoz képest folyton kísérletezem különböző samponokkal, hajszeszekkel vagy egyéb praktikákkal. :D de sajnos azt hiszem, marad a kétnaponkénti hajmosás.. :( amúgy ezek szerint vannak, akiknél nem áll át a haj a lassabb zsírosodásra, ahogy egyikőtök írta. Nem tudom, van-e értelme vesződni vele...lehet, hogy én is ugyanígy járnék.

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! :)

2015. febr. 27. 22:23
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja, az utolsó válaszolónak mondom: Az ki van zárva, hogy egy héten 1x mossak hajat, az már felérne egy kínzással. :D amúgy elképesztő, hogy vannak még ilyen emberek..azt hittem, ez a fajta csúfolódás az ovisok műfaja, de ezek szerint nem...sajnálom, remélem nem veszed nagyon a szívedre! :( én tanulok kung fu-zni, ha gondolod, megtanítom neked, hogyan okozzunk nagy fájdalmat anélkül, hogy maradandó károsodást okozzunk...csak úgy mondom ;)ha esetleg meg szeretnéd nevelni a drága osztálytársaidat. :D neked is köszönöm hogy írtál. :)
2015. febr. 27. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!