Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudtok ajánlani pattanások...

Mit tudtok ajánlani pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Az van, hogy nem tudok megszabadulni tőlük, próbálkoztam Avonos lemosókkal, mindennel, de nem tudok szabadulni.

15 / F



2015. febr. 22. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem heti 1 bőrradír (Garnier aktív szemes) és mindennapos arctonik vált be.
2015. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Drogériás termékektől csak rosszabb lesz minden, irritálják az alapból érzékeny bőrödet azzal a rengeteg illatanyaggal...


Menj el bőrgyógyászhoz és legyél türelmes! Három hónap alatt megváltozott az életem.

A doktornőm felírt egy arclemosó tejet (500 Ft), amit kb. havonta receptre kevernek ki nekem a gyógyszertárban, ezzel reggel és este mosom meg a nedves arcom.

Felírt még Aknemycin oldatot (1000 Ft), ezzel reggel kenem be az arcom, szintén receptre kapható és fél év alatt még nem fogyott el az első üveg.

Este meg egy sárgás mentolos pasztával kenem be szigorúan a problémás területeket, ezt is receptre a gyógyszertárban kavarják ki, olyan mint egy pakolás, rászárad reggelre a bőrömre, kb. havonta fogy el egy doboz (500 Ft).

És szigorúan hidratálni kell! Én is sokáig úgy voltam vele, hogy zsíros bőr csak zsírosabb lesz a hidratáló krémtől, de nem, minden bőrtípusnak szüksége van a regenerálásra, főleg ha ilyen kezelés alatt áll! Oriflame teafaolajos, meg Oriflame aloe vera-a hidratálóit jónak találom (500-500 Ft), de igazából bármilyen vízbázisú, zsíros bőrre való hidratáló megfelelhet. Hozzáteszem, hogy próbáltam Bioderma 6000 Ft-os hidratálóját is, de kicsinálta a bőröm, szétszáradt... Na mindegy, reggel este hidratálni!

Én mindemellett havonta járok kozmetikushoz tisztító kezelésre is. Ilcsis kozmetikus, szóval minden organikus amit rám pakol. Leradíroz, kigőzöl, kinyomkod, összehúzó pakolás, nyugtató pakolás (itt 3000 Ft egy kezelés). Én még élvezem is. A nyomkodás picit fáj, pár napig látszódik a helye, de túl lehet élni.

Igazából négy hétig Roxithromycin antibiotikumot is szedtem, de nagy hatása nem volt, szóval ne akarj rögtön tablettákat.

Akneroxid krémet is tudom ajánlani. Vény nélkül kapható 2000 Ft, de ez nagyon durva cucc, arcra vékonyan kell nagyon, kerülve a szemöldököt mert kiviszi a színét, és nagyon hidratálózni kell utána. Én az undorító hátamra használtam, mivel nem hidratálóztam utána a válltáskám alatt a vállam mint a sivatag véresre repedezett ki. De amúgy gyönyörű lett utána a bőröm. Ilyen krém mindig van itthon, ha gyorsan kell egy este alatt pattit leszárítani érte nyúlok.

Kaptam még egy listát is a bőrgyógyásztól, nem ajánlott csokit, kakaót, piros paprikás ételeket (kolbász), mákot, kólát, piros húsú gyümölcsöket és ezek lekvárját, szörpjét, yoghurtját fogyasztani. Ez is tud segíteni ha komolyan veszik.

És ne fogdosd az arcodat, ne kaparászd, cseréld gyakran a párnahuzatodat, tisztítsd a telódat. Ne várj két hét alatt eredményt, ne próbáld szétszárítani a fejed vagy éppen össze vissza radírozgatni, mechanikai hámlasztás helyett nekünk amúgy is jobb a kémiai (AHA, BHA sav). Ha gondolod erről is tudok mesélni, csak írj priviben mert már így is nagyon hosszú lettem. Nem valami hittérítő vagyok, csak segíteni szeretnék. Nekem így lett hibátlan bőröm. :) 16/L

2015. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úristen előző válaszoló:O Most olvastam el és nekem is ezzel sokat segítettél :D 14 l vagyok és nekem is patis a bőröm ,mondjuk nem annyira mint volt ,de azért látszik. Anyum mondta ,hogy 2 hét múlva megyünk majd Ilcsis kozmetikushoz (mert a felvételi és a szóbeli miatt nem volt rá nagyon idő :D )Én csak Szalicilsavat használok a problémás területekre és sokat segített :D a kozmetikus nekem azt mondta ,hogy 2-3 hétig minden reggel 3 kis kanál lenmagot egyek (joghurttal) mert az (ez undi lesz) belülről kitisztít :D és őszinten az is segítet, de még mindig nem vagyok valami elégedett :/
2015. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!