Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek ez a női hajvágás...

Szerintetek ez a női hajvágás mennyire merész? Vajon 1000 nőből hány vállalna be magának a frizuráján ekkora változtatást? (Saját kezűleg nyírná fel, vagy fodrászra bízná? ( (Linket lásd a kiegészítésben! ) )

Figyelt kérdés

Link:

"Long hair chinese girl shave bald at barbershop"

https://www.youtube.com/watch?v=6Ogf0VsdLLE

(Ez egyébként egy hosszú hajból készített egész "fiúsan" rövidre nyírt női frizura elkészítése; női hajvágás.)



2015. febr. 23. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok nő vágatta már rövidre a hosszú haját, nem olyan ritka ez. Én biztos nem vállalnám be.:D
2015. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fodrászra bíztam, de ennél rövidebbre nyírtuk a tetejét. Oldalt kb. ilyen. Ha végignézel az utcán, 1000 nőből legalább 100-nak ilyen rövid a haja, szerintem ez a fazon, amit a video mutat, nem olyan extrán merész.
2015. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyan nagyon extrán merész, én már többször eljátszottam ezt. Legutóbb úgy 3 hete jött az ötlet, hogy -úgyis hullik így szülés után- levágom. Lapockáig érő hajból csináltam 3 centiset.
2015. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Fodrászra bíztam, de ennél rövidebbre nyírtuk a tetejét. Oldalt kb. ilyen. Ha végignézel az utcán, 1000 nőből legalább 100-nak ilyen rövid a haja, szerintem ez a fazon, amit a video mutat, nem olyan extrán merész."


Erre válaszként írom vissza én (azaz a kérdező):

Tudod, a kérdésben azt a kifejezést, hogy "merész", egészen pontosan arra értettem, hogy -- és közben nézzed csak vissza a videót! -- van EGY PONT -- vagy ha úgy tetszik, EGY HATÁRPONT -- ebben a hajvágásban, AMINÉL HA MEGÁLL ez a fiatal nő, akkor szerintem még JÓVAL CSINOSABB lehetett -- vagy inkább maradhatott! -- volna a frizurája, mint amilyen a végeredmény lett. Ez pedig az a pont, amikor már teljesen végez az ollóval történő hajnyírással, és a utána fodrász elkezdi a hajnyírógéppel felstuccolni előbb a tarkóhaját (és eddig egyet is értek ennek a nőnek az új frizura-fazonjával), majd közvetlenül ezután -- és itt (pontosabban közvetlenül ez előtt!) van az az OMINÓZUS HATÁRPONT, amiről beszéltem!!! -- csaknem teljesen felgépeli a fülcimpájáig leérő pajeszét is (ami az ollóval való lenyíráskor lett fülcimpáig lelógó)!!! <<Na, ez az fülcimpáig leérő, lelógó pajesz az, amit én a hölgy helyében meghagytam volna ilyen hosszúnak, és mondtam volna azt a helyében a fodrásznak, hogy itt ez előtt álljon meg!!! ((Utána aztán még a fodrász a rátét nélküli hajnyírógéppel formára (csúcsosra, hegyesre) borotválta, gépelte a tarkóhaját, hogy szép legyen a tarkóhaja egészen, és ez így rendben is van.)) De viszont a pajeszrészt a fiatal hölgy helyében én bántatlanul meghagytam (vagyis meghagyattam) volna(!), mert szerintem úgy sokkal csinosabban állna neki, mint ennyire erősen felgépelve, felstuccolva!


Szóval szerintem ez az, ami túl "merész" <<(mármint a végeredményhez képest!), és ha itt mértékletesebb maradt volna a nyíratkozás közben, akkor jóval csinosabb és nőiesebb lehetett volna a frizurája összképe, mint emígy, amilyenre a videóban látható módon megcsináltatta magának a pajeszénél... . <<TE EZT HOGY LÁTOD???

2015. febr. 24. 00:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez basszus nagyon pocsék lett. Jó dolog a rövid haj, de a frizura iszonyat béna.


Mennyire merész? Eggyeseknek biztos az, de nekem volt vadabb. 1000ből szerintem mondjuk úgy 4-500 bevállalná, amennyiben a végeremény vállalhatóan néz ki.

2015. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kérdésed-[1.]--> "Ez basszus nagyon pocsék lett. Jó dolog a rövid haj, de a frizura iszonyat béna."


Válaszom-[1.]:>> Nem, szerintem nem lett olyan "béna" ez a frizura; csak annyit mondtam, hogy ha a pajeszrész nyírásánál jóval mértékletesebb lett volna, akkor a frizurája is sokkal nőiesebb maradhatott volna.

Ha ui. egy nő már mindenáron rövid frizurát választ magának, akkor legalább ne a fiúsan rövidre felstuccolt frizurák mellett, hanem a "light-osabb", tehát a csak lágyabban és mértékletesebben felnyírt frizurák mellett döntsön. Inkább fésűvel és ollóval stuccolja csak fel nyírógép helyett, lágyításhoz remek ötlet a ritkító olló -- a frizurafürtöket mértékkel ritkítva! -- , a pajeszrészt szépen fülcimpára hullóan meghagyva, tehát hogy a frizurájának egy kis "hossza" is maradjon, úgy kb. olyan 5-6 centiméteres. Az hordhatja akár beszárítva, befésülve, csinálhat belőle "szélfútta"-frizurát is, ha szeretné, még női tűzőfésűt is tehet bele (azt a hosszúfogú oldalfésűt, ami a kellően sűrű hajban még megáll), azaz kedvére variálhatja(!!!) az így nyírott frizurát. --> Ez a valóban nőies(!!!) frizura! ;-)


Kérdésed-[2.]--> "Mennyire merész? Egyeseknek biztos az, de nekem volt vadabb. 1000ből szerintem mondjuk úgy 4-500 bevállalná, amennyiben a végeredmény vállalhatóan néz ki."


Válaszom-[2.]:>> Nézd, szerintem itt nem arról van szó, hogy mennyire lesz merész egy hajnyírás. Ha ui. úgy belelendül a nyírásba, hogy egy lapockáig érő hajat 3-5 centisre felgépel, akkor az bizony egy nagyon merész hajnyírás, éspedig attól függetlenül, hogy a végeredmény szép lesz-e utána, avagy sem.

Itt nem az a lényeg, hogy mennyire legyen merész a hajnyírás (vagyis hogy mennyit vágunk le a hajunkból), hanem az, hogy utána a kész frizura vállalhatóan szép lesz-e, tehát ad-e majd elegendő külcsínt az illető nőnek ahhoz, hogy nagyon csinosan nézzen ki, vagy hogy a férfiak érdeklődését felkeltse (mert nagyon sok -- főként fiatalabb(!!) -- nőnek ez is sokat számít(hat). Új frizurát azért nyírunk magunknak, hogy szebben és jobban nézzünk ki!! ;-) -- Végtére is ez a cél!! Ami pedig a nők esetében -- valljuk be! -- egy fokozottan számító szempont!

2016. jún. 16. 09:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne kiabálj már...! a Kisbetűs részt is elolvassuk, nyugi.


Egyrészt erre a szóáradatra azt tudom írni, hogy Te lehet, hogy úgy hagytad volna, de ez az Ő feje. Másrészt nem tudom, hordtál-e már női rövid hajat, nekem idestova 9 éve van, és a pajeszrész az, amit mindig rövidebbre kell könyörögnöm a fodrásznál, mert ez nő a leggyorsabban és leglátványosabban. Szóval ha olyanra nyírják, hogy a szalonból kilépve tökéletes, akkor bizony 10 nap múlva már túl hosszú. Arra pedig nincs pénzem és időm, hogy rohangáljak igazíttatni. Szóval rövidebbre kérem, így viszonylag sokáig jól néz ki, tartja a fazont.


Mellesleg engem iszonyatosan zavar, ha a pajeszom jelentősen hosszabb, mint minden más. Olyan indokolatlannak tűnik, hogy miért lóg egy hosszabb tincs a fülem előtt, ha mindenhol máshol rövid...?


Kb így hordom:

[link]

2016. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Annak, (tehát a tiédtől valamivel hosszabbra hagyott) engedékenyebben nyírott női uniform frizurának, amiről én tegnap írtam, és amelyiket a kissé nagyobb hossz miatt -- valamivel -- többféleképpen lehet variálni, mint a (Te képeden is látható) fiúsan rövidre nyírott női frizuratípust, annak itt van a linkje:>>

"Uniform női frizurák" [" [link] <--Az ebben a kommentben lévő női frizuraképeket én gyűjtöttem össze Neked, hogy a képeket és a videókat minél egyszerűbben, tehát egyetlen linkről továbblépve tudjad megnézni. A tegnapi íráaomban az engedékenyebb hajnyírásnál és a hosszabbra hagyott pajeszrésznél tehát én erre a frizurára gondoltam (lásd itt lent!):--->


Ezt az uniform női frizurát... ..--->

.. ...így sütik és szárítják be, ill. így formázzák:>>

"How RaDona Curls Her Short Hair Hairstyle" [" https://www.youtube.com/watch?v=nabYLqazuQc"];

.. ...és így vágják formára:>>

"Radona's Hairstyle - Learn How To Get A Haircut Like Radona" [" https://www.youtube.com/watch?v=fkFIY7_sPcY"];.

<< (A képek mellett ezt a frizurát a két YouTube-os videón is megnézheted. Ott a nyírása, és a beszárítása is megnézhető!!)


Ezekben az uniform frizurákban az a szép, hogy bár rövid frizuratípust képvisel, de mégsem egy szigorúan fiúsan rövidet. Ezeknél minimum az oldalhaj-részek mindig fülcimpára vagy picit lentebb érő. Vagyis van egy kis nőies hosszuk!! így nagyon szépen lehet őket variálni!! ;-)


((A nagybetűs kommentért bocsi, de: (1.)--> az egyrészt nem mostani, hanem 2015 február havi ;; (2.)--> másrészt nem kiabálás volt vele a célom, csak az aláhúzott vagy a dőlt betű helyett használtam 3-4 kiemelésre méltó szónál... . De akkor ezt a jövőben majd mellőzöm.))

2016. jún. 17. 18:39
 9/10 A kérdező kommentje:

A ma este írotthoz még csak annyit: a hosszabb pajeszrészű, de hátul rövidebb frizuránál nem arra gondoltam, hogy hátul egycentisre felszedetett süni tarkóhaj mellé csak a pajesznél önmagában kiütően hosszú pajesz, és mindenütt másutt pici sünihaj, hanem az index-es kommentben a "(3.)"-as képsoron a babafejes 3 db képen bemutatott igen csinos női uniform frizurára.


Ennél a frizuránál a csak kissé(!!) rövidebbre szedett tarkóhajrész tökéletesen összhangban van a fülcimpára is leérő oldalhaj-részekkel, amik az egész(!!!) oldalhajon ilyen hosszúra hagyottak, és ilyen hosszabb haj van meghagyva a frufrurésznél is.


Amikor elmentünk egy-egy buliba, akkor az ilyen frizurákat viselő barátnőimről a fiúk le nem tudták venni a szemüket. Amikor megkérdeztük, hogy miért bámulnak minket percekig, akkor egyikük ezt felelte: "Irtó klassz a frizurátok, nem tudunk betelni a látványával! ;-)".

2016. jún. 17. 19:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hány éves vagy? Ne vedd magadra, de nagyon öreges az ízlésed. Ezek a frizurák nagyon csúnyák és nehezen kezelhetőek.

(Nekem is rövid hajam van, neked valószínűleg nem tetszene. )

2019. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!