Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A méz jó a pattanások ellen?...

A méz jó a pattanások ellen? Ha igen, mennyire hatékony? Mennyi ideig érdemes a bőrön hagyni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 13:36
 1/2 Daniell016 válasza:
Volt nekem több mint 8 éves korszakom a pattanásokkal volt amikor tele volt az arcom volt amikor csak egy egy részein jelent meg és volt amikor egy ideig abba maradt. most abba a korszakban vagyok hogy "normális mennyisegű" már 3 éve 1-1 darab megjelenik néhol ami nem nevezhető súlyosnak. amit tudok ajánlani az a rendszeres arcmosás tehát reggel este ami lemossa a felgyült hámsejteket az arcról meg ami a párnáról rátapadt szennyeződés az arcot tényleg öblítsük nem vakarjuk meg nyomkodjuk dörzsöljük mert azzal irritáljuk a bőrt és a jelenlegi pattanásokat is felsérjük és elkenjük ezért szaporodnak. a megtörlése is törölközővel csak tapogató mozdulatokkal történjen. kell egy gyulladás csökkentő arckrém ami ha lehet kamillás vagy aloelverás. ne nyúljunk az archoz koszos és tiszta kézzel se ne támaszkodjunk rá ne vakarjuk ne nyomjuk ne simogassuk. abban az esetben nyomunk ki egy pattanást, ha a teteje fehér és könnyen feltöltődik ezt is csak előtte megmosott kézzel nem körömmel hanem ujjbeggyel és utána lemossuk azt a területet nem szétkenjük a vizet az arcunkon és továbbvisszük. ennyit tudok ajánlani.. nekem semmi házi és bolti praktika nem vált be amikkel kísérleteztem.. víz és gyulladáscsökkentő arckrém. mézről nem tudok gyilatkozni szerintem az csak ragad eltömít és kényelmetlen
2015. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok pattanásos, de a méz jó a bőrnek, 1 tojás, és méz felforrosítva és rákened vattával pl, rajtahagyod 30-40 percig.
2015. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!