Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen hámlasztást ajánlotok?

Milyen hámlasztást ajánlotok?

Figyelt kérdés
Eléggé pattanásos és mitesszeres az arcom és a hátamon is vannak pattanások, pattanásfoltok is... A karomon és a lábamon pedig hegek vannak, van mély és kevésbé, régen mindig zavartak a sebek, ezért lekapartam őket:/ Ezeket milyen hámlasztással tudom eltüntetni? Orvosi beavatkozást nem szeretnék. És esetleg hol tudok beszerezni ilyen hámlasztót? Előre is köszönöm a segítséget!:)

2015. márc. 19. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
mitesszerekre, pattanásokra én a BHA hámlasztást javaslom. a pattanások utáni foltokra, lábakon a hegekre pedig az AHA-t. én paula's choice márkát használom, szerintem náluk vannak a legjobb és legbiztonságosabb hámlasztók, sokat próbáltam már. 30 ml-es deluxe kiszerelést szoktam venni a 8%-os aha gélből, és az extra strenght hámlasztóból (ez 2% bha). 3000 ft, kb. fél évig elég. nézz rá a márka honlapra, remélem, bejön. : )
2015. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm!:) Ugye a hámlasztáshoz kell fényvédő? Abból tudnál valamilyen márkát ajánlani?
2015. márc. 20. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali. Ezt már sajnos buktad. Én 8éve küzdök a pattanásokkal, és sajnos nem csillapodik, viszont már szép az arcom.


Pattanások ellen a vermix szárítókeverék a legjobb, ennél gyorsabban semmi se tünteti el számomra az új pattanásokat, ráadásul olcsó is, és nincs teli bizbaszokkal.

A foltokat pedig Dermabráziós arccsiszolással ajánlatos leszedni, vagy ami még annál is hatásosabb az AHA savas kezelés. Ezeket kúrával érdemes elkezdeni. heti 1x. csak az a gond hogy már jó idő van, és nagyon nem érdemes ilyet elkezdeni mert a napvédő krémek szart se fognak érni, és májfoltos lesz az arcod. Ezeket érdemes kozmetikusnál csinálni. Mivel lekell nyugtatni vmi hidratáló krémmel is az arcod. Sajnos ezeknek mind megvan az ára..én február elején kezdtem el, és még maradt még egy alkalom. 40e ft volt kb .


Ja, és a legfontosabb hogy meg kell tudnod miért pattanásos az arcod. Nekem a gluténes kaják miatt. próbáld ki hogy x héten nem eszel gluténes kajákat, másik héten mondjuk laktoz menteset..a kenyeret vajat mindenképp felejtsd el.

2015. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. : ) igen, kell fényvédő, a paula's choice oldalán az is kapható, nagyon jók, csak drágák. nekem most a kék tubusos van, de nemsoká amerikából kapok egyet, kiss my face a márkája. állítólag nagyon jó és sokkal olcsóbb, mint bármi, ami itthon kapható. de gyógyszertárban is árulnak fényvédőt, bioderma, uriage, vichy gyárt ilyeneket. csak figyelni kell, hogy ne legyen alkoholos és illatos. : )

az utolsó válaszához hozzáfűzve, én a vermix-et nem ajánlanám. ha már szárítani "akarsz", az akneroxid 5 krém azért jobb, mert nem a szárító hatás miatt eredményes, hanem a benzoil peroxid tartalma miatt, ami bizonyítottan a leghatásosabb anyag akné ellen. mellékhatásként viszont szárít, ezért nem árt mellé egy hidratáló. én ezt szoktam használni, ha hámlasztás mellett mensi környékén kijön pár patti, gyorsan segít.

dermabrázió csak akkor lehetséges, ha nincs gyulladt pattanásod.

azokkal a hámlasztókkal, amiket én ajánlottam, biztonságosan hámlaszhatsz, mert nem magas koncentrációjú, otthoni használatra alkalmasak. igen, kozmetikus is csinál ilyet, ők általában 10-25% közötti százalékos aha-val dolgoznak. ha ezt igénybe veszed, és fényvédőzől, rendesen, sokat kensz, akkor nem lesz baja a bőrödnek. de szerintem sokkal hatásosabb rendszeresen kisebb százalékkal hámlasztani, mert ennek is látszani fog a hatása, mint havi 1-szer nagy százalékossal. de ez csak az én véleményem.

egyébként lehet, hogy tényleg van belső oka a pattanásaidnak. nekem sokáig a növő bölcsességfogam okozta a panaszokat, és az, ha tejet ittam, tejtermékeket fogyaszottam. amióta ezeket elhagytam, tényleg javult a bőröm.

2015. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!:) Hát inkább betegségek miatt kezdtem el keresni a belsőokokat és ott kiderítették, hogy a manduláim "raktározzák" el a mérgeket és ezért vagyok beteg. Ezt a pattanásaimmal is összefüggésbe hozták, szóval ha kiszedik lehet javul a bőröm is. Csak hát az május körül lesz, ezért szeretném előtte megpróbálni helyrehozni a bőröm. Eddig sose volt ilyen gondom, ezért néha nehezebben viselem és azért szeretném, ha nyárra már rendbejönne.
2015. márc. 21. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!