Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros a hajam, mivel mossam?

Zsíros a hajam, mivel mossam?

Figyelt kérdés

Már teljesen összezavarodok, egy csomó dolgot ajánlanak, nem tudom mit kezdjek már a hajammal. A fejbőröm zsírosodik, a végei szárazak.

A hétvégén kezdtem el a kókuszolajozást a hajam végeire felvittem, rajtahagytam. Pár óra múlva megmostam, de csak a fejbőrömet, ugyanis azt olvastam több helyen, hogy a hajhossznak elég annyi sampon amennyi végig folyik rajta az öblítés során. Megszárítottam és a vége csupa zsír volt. Megmostam még egyszer samponnal a hajhosszt is. Így kijött de nem nagyon látszik a kókuszolaj hatása.

Másik dolog: Mosás utáni napon a fejbőrömnél a hajam nagyon szép, puha. Aztán másnapra már kicsit bezsírosodik, harmadnap meg már szörnyű. Nem tudom mi tenne jót neki, nem akarom 2 naponta mosni. Hetente 2-3x edzek ilyenkor a fejbőröm is leizzad gondolom ettől még jobban zsírosodik.

Nagyoon sok mindent találtam a neten erről de fogalmam sincs mi volna ami jó lenne és mi a rossz. Sok mindent kipróbáltam már de nem találtam megfelelő praktikát.

Egyébként a hajamat így hordom: kétfelé választva kiengedve, magasra felkötve, nem vasalom csak szárítom (azt meg muszáj mivel nagyon dús és a lakásban, melegben 4 óra alatt sem szárad meg).

Valami ötlet? Sampon a zsíros hajamra? Nektek mi vált be?



2015. márc. 26. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a natúrszappanos mosás és az almaecetes öblítés vált csak be. Bármilyen sampont használtam, akár fodrászkellékest, akár natúrt, akár zsíros hajra valót, kétnaponta moshattam, mert harmadnapon már kenyeret lehetett volna kenni a zsírréteggel, ami a fejemen volt.

A natúrszappanos mosással elég 4-5 naponta hajat mosnom, ha nem velem történik, el sem hiszem!!! Annyi hátránya van, hogy a hajnak át kell rá állni. Szóval 3-4 hajmosás kell, mire normális tapintású lesz a haj száradás után.

A hajvégeken lévő kókuszolajat nem elég kimosni az átfolyó vízzel, de nem is kell vadállat módjára mosni, éppen egy kicsit megdörzsölöd és akkor lesz jó, így kijön az olaj, de nem szárad ki.

2015. márc. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha olajozod a hajad, akkor azt is samponnal le kell mosni...

Probald ki a csalánsampont.

2015. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Natúrszappan? Pontosan milyen az?
2015. márc. 26. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, olyan szappan, ami természetes alapanyagokból készül :D

Én ezt használom, Rossmannban 349 Ft és sokáig elég

[link]

Ezzel kétszer megmosom a hajam, aztán egy nagy fél literes pohárba beleteszek 2-3 evőkanálnyi almaecetet (sima ecettel is lehet), ezt felöntöm melegvízzel és miután kimostam a szappant a hajamból, ezzel leöntöm a fejem, bemasszírozom egy kicsit, majd leöblítem.

2015. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. márc. 26. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!