Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mostanába igen pattanásos az...

Mostanába igen pattanásos az arcom. Mi jó ez ellen?

Figyelt kérdés
Olyat is hallottam hogy valaki fogkrémet ken rá stb... Ez is jó módszer?
2015. ápr. 3. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Áh, a fogkrém semmit nem ér.

Vegyél patikában Spiritus Salicylatus-t. Ez egy szalicilsavas hámlasztó és szárító kis cucc, 5-600 Ft-ba kerül. Fülpálcikát márts bele és csak a pattanásaidat kend be.

Vigyázz, rohadtul büdös!!! Olyan fullasztóan, szóval ne nagyon szagolgasd.

2015. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én is használtam a spiritus salicylatus-t, sajnos. nem segített, csak szárított, hámlott tőle a bőröm, mert alkoholos a cucc, ami miatt még több zsírt termelt a bőröm, ami még több pattanást is jelentett. és persze iszonyat irritálta a bőrömet az alkohol, tiszta vörös lettem tőle.

pedig alkoholos alapozótól semmi gondom nem volt sosem.

ráadásul hiába van benne szalicil sav, ami jó pattanásokra, ugyanis ennek a cuccnak nem olyan a ph értéke, amelyen a szalicil tudna hámlasztani, tehát ez nem hámlasztó. (olyan értelemben igen, hogy hámlik a bőr tőle, de az igazi hámlasztó nem láthatóan hámlaszt...)

szóval én nem ajánlanám.

amit igen: akneroxid 5 krém, helyileg, pöttyözve a pattikra. gyógyszertárban kapható. benzoil peroxid van benne, ami a leghatátosabb akne ölő cucc.

ha sok a pattanásod akkor is használhatod, de akkor lehet, hogy érdemes elmenni dokihoz vele. valamint a BHA hámlasztó is nagyon hatásos pattanások ellen.

2015. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ne kenj magadra olyan készítményeket,amik kiszárítják a bőröd,mert ettől csak ég több zsírt fog termelni.

Nekem sokat segített a cukros citromos bőrradír és a kávézaccos arcpakolás

Bőrradír:egy kis kristálycukorra csepegtess nehány csepp citromlevet(kb annyit hogy ellepje a cukrot)

Masszírozd bele a bőrödbe és hagyd rajta 1-2 percig,majd mosd le bő vízzel

Pakolás:egy kis kávézaccot keverj össze dióolajjal vagy olivaolajjal (de jó mézzel is)

Kend fel az arcodra ,hagyd rajta kb.5 percig aztán öblítsd le

Én egymás után szoktam megcsinálni, hetente 2-3-szor es nagyon sokat segített

Megéri kipróbálni

Nagyon remelem hogy tudtam segiteni

2015. ápr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!