Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levágassam a hajam? Ennél...

Levágassam a hajam? Ennél azért bonyolultabb, sürgős

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, vállnál lejjebb még soha nem nőtt a hajam. Festem igen kb 4-5 havonta szőke sötétbarna satír. Pont azért választottam ezt hogy ne kelljen havonta festeni, tehát hajkímélő. Holnap megyek a fodrászhoz aki felkészített hogy ő, hosszában egy ujjnyit le akar vágni, ami azt jelenti hogy kb fül aljáig fog érni. Igen ám csak hogy azt ne mondjam hogy azzal mennyi a baj és soha nem áll sehogy és még csak nem is nőies nekem. Soha nem ért még eddig a hajam, váll alá éppen. Nem nő egyszerűen, soha, vagyis igen csak ahogy nő úgy törik. Szedtem régen hajerősítót, ricinust néha használok,de semmi több. A kérdéshez is elértem végre, csak le kellett írjam nagyjából miért is ilyen nehéz a döntés. Ha egy fodrász annyira vissza vágja a hajam amíg már nincs eltöredezve, attól nekem később jobb lesz? Mert ugye a meleg ollót hallottam hogy az igazán jól lezárja a hajvégeket, a sima olló meg nem igazán, tehát jobb lesz nekem ha kb egy évig talán össze se tudom gumival fogni mert annyira lassan nő? Olyanok írjanak akik értenek hozzá, mert nekem tényleg alig nő a hajam, és ami van is az is csak egy kevés :-( előre is köszönöm. Tanácsokat, hajápolási tippeket is elfogadok :-)

2015. ápr. 9. 17:10
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szia bar nekem meg nem volt ilyen problémám de szerintem a melirtol torik a hajad.Szerintem ne vagasd le a fuledig csak ha annyira el van törve,mert akkor meg jobban visszatorik.
2015. ápr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem tök felesleges levágni. Étkezz egészségesen, szedj sok vitamint, erősítsd a hajad.
2015. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezzel annyira nem értek egyet. Évente kétszer festetem a hajam, más havonta, és annak akkor nem törik? Persze törik neki is, de.... nem tudom, még várnám a tanácsokat :-(
2015. ápr. 9. 17:27
 4/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Azt mondják ha nem épp a hajvég akkor sose lesz az mert mindig visszatörik :-( ?
2015. ápr. 9. 17:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Valakinek egy festés is tönkreteszi a haját, más 20 évig festi havonta és semmi baja. Nekem anno a festéstől kihullott a fele hajam.

Úgyhogy a melírtól törik.

Étkezz egészségesen, igyál elegendő folyadékot, szedhetsz valami hajerősítő vitamint is (pl. Altapharma kovaföldes kapszulát).

Ami meg tönkrement a hajadból, azt le kell vágatni, mert azt SEMMI nem fogja rendbe tenni. Kenhetsz rá akármit, a töredezett, szálkás hajat csak az olló oldja meg.

2015. ápr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor itt az a kérdés ha nem vágatom le azzal ártok valamit a most egészséges hajnak? Akkor törvényszerűen az is törni fog tovább? Vagy ha már levágatom akkor már nem fog úgy törni? Nme értem miért kell levágni, mert ha le is vágják, utána is törni fog nem?
2015. ápr. 9. 18:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy nem nő a hajad. Nő az, csak tönkreteszed és letörik, azért tűnik úgy mintha nem nőne. Ne vasald egyáltalán, használj rá balzsamot, hajpakolást, kókuszolajat. Nekem így nőtt meg két év alatt vállig érőből derékig érőre.
2015. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért kell levágni, mert a törött haj csúnya, és még tovább fog törni felfelé. Ha normálisan ápolod, nem b. szogatod hajvasalóval, szárítóval akkor nem fog eltörni és szépen megnő majd.
2015. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már elnézést de nem b...gatom a hajam. Soha nem vasaltam és ha tehetem hagyom megszáradni, persze nem mindig sikerül. Balzsamot használok rá, amit persze ez a semmit érő hajam két nap alatt teljesen bezsírosodik, a fésűmet forró vízbe áztatom hetente, és még fújós vizes hajra való hajápolót is használok, és olajat a töredezettség ellen is használtam de nem ért semmit. Nem véletlenül aggódok ennyire a rövidítés miatt, mert a hajam még jó ha 2 havonta egyszer fel van gumival mert amúgy is csak csatolom hogy ne törje a szoros gumi. Tehát ezért is vagyok én ennyire kiakadva, de akkor megpróbálom az étkezést. Vitamint rendszeresen eszek, c vitami multivitamin és még magnéziumot is, emelett ginzenget is aminek mondjuk nem biztos hogy sok köze van hozzá. És még egyszer hozzáteszem,életembe ha egyszer ki volt vasalva a hajam, és kétszer göndörítve, még vagy 10 évvel ezelőtt. A párom pedig azért nem cirógatja a fejem mondjuk elalvásnál, mert tudja ő is hogy milyen érzékeny és könnyen zsírosodó a hajam. :-)
2015. ápr. 9. 18:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, akkor nem tudom mi lehet a baj. Nem lehet, hogy valami betegség áll a háttérben? pl. vérszegénység
2015. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!