Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sokadszorra ismételt kérdés,...

Sokadszorra ismételt kérdés, de a ricinusnak milyen hatása lesz a hajra kenve?

Figyelt kérdés
Másfél éve a sok gyakori szőkítés miatt a derékig érő hajam pár hónap után 10 centisre letört, utána nem szőkítettem egy ideig, most már valamennyit nőtt, elöl kb. állig, hátul lapockáig ér. Viszont most megint szőkítem, de jóval ritkábban és mindig csak a lenövést, azóta nem törik és nő normálisan, havi 1 centit. A fodrász mondta, hogy ricinusolajat kenjek rá és neten is sok helyen ezt olvastam. Viszont találkoztam olyanokkal is, akik azt mondták, hogy csomókban hullott tőle a haja, szóval most megijedtem. Sokak szerint olajat nem lehet hajtőre kenni, csak a végére, én viszont gyorsabb növekedést szeretnék, ahhoz pedig a tövére kell mennie. De nagyon sokan meg azt mondják, hogy az egész hajat be kell kenni és akár éjszakára is rajta lehet hagyni, így 2-3-szor gyorsabban fog nőni. Most akkor ez hogy van? Ki akartam próbálni, de most félek tőle, nem akarom, hogy kihulljon a maradék hajam is. Egyáltalán a szőkített hajat színben változtatja? Mert erről is olvastam, hogy világosabb lesz (a fekete meg a vörös festék legalábbis), de olyanra is akadtam, aki azt állította, hogy sötétebb lett tőle. Ez akkor csak a befestett haj színét befolyásolja, vagy a kiszőkített hajat is? Vagy biztosabb, ha hagyom, és kivárom, míg visszanő magától, ami legjobb esetben is 3 év?

2015. ápr. 15. 03:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen. Az nem hajnövesztő, nem hajerősítő.
2015. ápr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
A ricinus csak puhítja a hajat mint bármelyik másik olaj. De ez sűrűbb ezért nem ajánlott hajra kenni, mivel 3-4 samponozással jön ki ami agyon szárítja a hajat. A hajnövekedés pedig a genetikán múlik, illene tudni szerintem már mindenkinek, ezen semmiféle kence nem fog változtatni. A hajhullást pedig az okozza hogy a pórusokat eltömíti az olaj. Szóval inkább káros, hasznosnak nem mondható a ricinus.
2015. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hajnövekedésemen nem gyorsított viszont iszonyatosan puha utána mindig tőle a hajam. Nekem nem hullik tőle a hajam. Havonta 2x teszem fel 2-3 órára. 2 mosással simán kijön :)

A szempillámra és a szemöldökömre is használom. A szempilláim nagyon szép hosszúra megnőttek tőle, a szemöldököm pedig bedúsult a hiányos részeken. Én ajánlom :)


Egyébként én a hajamra először 2010-ben kentem fel. Tapasztaltam én is hajhullást, de csak akkor, mikor minden hajmosás előtt feltettem 5-6 órára vagy éjszakára. Most, hogy havi 2x használom 2-3 órára, így nincs semmi negatívum, amit fel tudnék ellene hozni.

2015. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem kifejezetten növekedést serkentő szer kéne, de akkor inkább hagyom ezt a "csodaszert", puhábbá tenni tudom hajpakolással is, aminek legalább jó illata van és kimosni se kell, legalábbis amit én használok, az olyan. A szempillámra meg eszembe sincs kenni, az alapból olyan hosszúra nő, hogy sokszor már le is vágtam, csak az állandó szúrás miatt leszoktam róla és inkább elviselem. Csak sokan írták, hogy akár havi 3 centit is nőhet a haj, ha heti kétszer egész éjszakára rajt hagyjuk, sapkát ráhúzva, máshol meg azt írják, hogy nem szabad rákenni, mert a hajhagymákat tönkreteszi. És ahány fodrászt kérdeztem eddig, mind mást mondott. Szóval már semmit se értek. De ezek szerint a legbiztosabb, ha hagyom nőni magától és 3 év után talán visszakapom a derékig érő hajamat. Bár már egészen megszoktam a vállig érőt is.
2015. ápr. 17. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!