Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az hogy mikor...

Miért van az hogy mikor felkenem az arckrémet elkezd csípni az arcom?

Figyelt kérdés
Vettem egy oriflames arckrémet és mikor felkentem kb 4mp-ig nagyon csipet aztán mar teljesen rendben volt minden,es nem csipet kb4mp utan,miert van ez?
2015. máj. 6. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Átadja a bőrödnek a hatóanyagait.Dolgozik.:) De ha sokáig csíp esetleg viszket is,meg kipirosodik,akkor allergia.De nálad valószínűleg az első.
2015. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

az sosem jó, ha csíp. az egy teljesen téves felfogás, hogy akkor hat meg dolgozik. nem. ha csíp, akkor irritálja a bőrödet.

valószínűleg alkohol, mentol vagy kámfor van benne. ha leírod a pontos nevét, meg tudom nézni, de akár te is meg tudod a krémmánia oldalán.

2015. máj. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oriflame pure nature arckrém,tegnap felkentem es ma semmi baja nem volt.,nem mutatott ki a bőröm semmiféle problémát.

Koszonom a válaszokat! :)

2015. máj. 7. 07:35
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
2-es válaszoló talán kozmetikus vagy?Mert én igen.A letisztított,"szűz" bőr krémmel való hirtelen reakciója lehet!Miután letisztítod,leradírozod,a felső hámréteg lekerül,ezt a részt kell lezárni,regenerálni.Nem mindig ès nem mindenkinél fordul elő.Kb.2-3 mp-ig tart.Hirtelen reakció.Nem jelent bajt,vagy rosszat.Ha több ideig tart,akkor beszélünk túlérzékenységről.Annyi hülyeséget írnak a neten,felbérelt "kozmetikusok",hogy néha az eszem megáll.
2015. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én azért megnézném a helyedben az összetevőit, oriflame nem egy túl jó márka, már bocsi.
2015. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

kérdező, az oriflame pure nature arckrémből több is van, többféle hatóanyaggal. te melyiket használod?

4-es, én is kozmetikus vagyok. és nekünk ezt így tanították, de külföldi kozmetikai vegyész oldalakon is ezt írták. nem gagyi oldalakról van szó, hanem profi orvosok írják.

ha csíp, irritál. attól, hogy nem percekig tart, még irritálja a bőrét, és ha évekig ilyen krémet használ valaki, kialakulhat komolyabb allergia vagy rosacea is.

egy jó arckrém akkor sem csíp, ha radírozott bőrre visszük fel. én használok 24%-os aha savat hámlasztásra, az jobban eltávolítja az elhalt hámsejteket, mint egy bőrradír, mégsem csíp utána az arckrém. ha valaki pl. hámlasztót használ, és csíp, az nem gáz, hiszen savról van szó, de egy mezei arckrémnek akkor sem szabad csípnie. ha csíp, akkor olyan összetevőt tartalmaz, amit amúgy is kerülni kellene (alkohol, mentol, kámfor, illóolaj, illatanyag)...

2015. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezt használom!:)

[link]

2015. máj. 7. 15:46
 8/8 anonim ***** válasza:
megnéztem, max. az illatanyag vagy a tartósító miatt csíphet. nem gáz amúgy a krém. ha gondolod, használd, bár én inkább félretenném 1-2 hétre, hátha később nem fog csípni.
2015. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!