Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szappan+tonik, utána pedig...

Szappan+tonik, utána pedig hidratáló megteszi napi arcápolásnak?

Figyelt kérdés

Arclemosóm nincs sajnos, van viszont teafaszappanom. Ez kiváltja, ugyanúgy jó arctisztításhoz?

Kicsit szárít, ez után használhatok tonikot és végül hidratálót, vagy azért kicsit erős lenne ha a szappannal kiszárított arcra rögtön tonikot vinnék?


Bár mind3 natúrkozmetikum teszem hozzá


2010. febr. 23. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha azt akarod, hogy megszűnjön az arcod természetes savköpenye és lerohadjon a bőröd és tiszta ragya legyél, akkor nyugodtan csinálhatod.

Egyébként meg szappant dobd el, az nem való arcra és ahelyett használj mosakodó kenőcsöt (gyógyszertárban kapható), a tonikot felejtsd el és a hidratálót is csak napi egyszer ajánlanám vagy ha száraznak érzed a bőröd.

2010. febr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon nem! szaapnt ne használj mert egyrészt totál kiszárítja a bőröd másrészt a lúgosító hatása miatt eltömíti a pórusokat és így nem tud a felgyülemlett zsiradék a bőrfelszínre jutni és így keletkeznek a mitesszerek. Tehát ha nem vagy jóban a mitesszerekkel, jobb ha hanyagolod a szappant. A többi jó amúgy:)
2010. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A szappanon még a hidratáló sem segít?
2010. febr. 23. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne használlj szappant!

3 alapvető lépése van az arc tisztításnak.

Így csinálld:

1.Alapos tisztítás!Bőrradírozás!(én a bőrradír híve vagyok, de használlhatsz sima arclemosót,arctisztító habot,kezelő gélt vagy akár arctísztító maszkot is.(az utóbbit nem nagyon ajánlom, de sokan szeretik)

2.Tonizálás!Ajánlom a Clean&Clear 3 arctonikjának egyikét.(miteszer eltávolító,érzékyen bőrre való és hűsítő)ez a bőrtipusodtól függ.

3.Hidratálás!Itt is Clean&Clear terméket ajánlok.A Shine Control Hidratáló arckrémre gondoltam.

Sok sikert!:D

2010. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet használni szappant, mikor írtam is, hogy ahsználnék hidratálót, tehát nem szárítaná ki az arcom.
2010. febr. 27. 14:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
itt nem csak arról van szó hogy a szappan kiszárítja a bőrödet mert a hidratáló utána tényleg segít rajta hanem arról hogy a lúgosító hatása miatta a szappan eltömíti a pórusaidat ezáltal a zsiradék nem tud a bőrfelszínre jutni és ezért mitesszerek keletkeznek az arcodon!
2010. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
előző vagyok a mitesszerek azok ilyen fekete pöttyök amik miatt aztán pattanások is keletkeznek
2010. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

érdekes !! nekem pont a szappantól lett szép pattimnetes az arcom.

levendulás naturlandos szappannal mosom az arcomat utána helia d krémet kenek rá.most gondolkozom a teafaszappanon ,de azt lehet egy nap kétszer használni?

a másik hogy már annak olyan szappanok amik kifejezetten arcra is jók!! és ph semlegesek!

2010. márc. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szappan miatt a zsiradék nem tud a bőrfelszínre kerülni? Úristen! Ezt tapasztalatból mondod, vagy csak hallottad? Akkor mosd már meg szappannal este az arcod és nézd meg reggel az arcod: kiül az összes zsír az arcodra. Teljesen segít az öntisztulásban, felpuhítja a szarut és nem reked bennt a faggyú, hanem ki tud ürülni. Épphogy az ellenkezőjét mondod. A lúgosságtól miért fél mindenki??? A magzat 9 hónapig a 9-es ph-jú magzatvízben van, a gyógyvizek és iszapok pedig miért gyógyítják meg az ekcémát és a fekélyeket stb...?? Azok is erősen lúgosak. Ugyanmár.
2011. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!