Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A borotválástol/gyantázástól/e...

A borotválástol/gyantázástól/epilálastól erősödik a szőr?

Figyelt kérdés
12/l vagyok és a honaljamba már elkezdett nőni a szőr engem még nem zavart mert edig csak polót vettem föl.Viszont megyünk strandra az osztályal és akkor biztos látszódni fog!Anyukámnak már mondtam,szerinte még nem kellene borotválni mert csak erősebb lesz!Arra gondoltam,hogy ollóval kicsit vágok le a szőrből,hogy ne legyen olyan látható!Titokba nem akarom leborotválni.

2015. jún. 8. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
NEM erősödik, attól erősödik, mert változik a szervezeted, nem pedig a borotvától.
2015. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

A borotvától megerősödik.

A gyantát ajánlom mivel ha azt használod egy idő után ki kopik ott a szőr. Az epilálással is ez a helyzet, viszont azzal az a baj hogy kellemetlenebb (ha úgy tetszik jobban fáj) mivel az szálanként tépi ki ellenben a gyantával ami egyáltalán nem fáj (nem olyan mint a filmekben :)) Ha érzékenyebb a bőröd semmiképp ne epilálj. Az olló nem fog semmit változtatni.. Latszódni úgy is fog. Ne borotváld mert azt meg fogod bánni később! 15/l

2015. jún. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Borotválni amúgy sem akartam, viszont a gyanta jó megoldásnak tűnik!
2015. jún. 8. 15:29
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Istenem, a borotválástól még mindig NEM ERŐSÖDIK a szőrzet, felejtse már el mindenki ezt a hülyeséget!

Azért TŰNIK ÚGY, mintha erősödne, mert a szőr bőr feletti elvékonyodott részét vágod le és a bőr alatti vastagabb része nő tovább. Vagyis a szőr tulajdonképpen ketté lett vágva!

Az, hogy a szőrszál ketté van vágva, SEMMILYEN hatással nincs a szűrtüsző működésére!

Ha erősödne, akkor minden nő, aki borotválja magát már majomemberré változott volna, de érdekes módon rengetegen vannak, akiknek csak szőke alig látszódó, vékony szőrük van.

A szőr erőssége attól függ, hogy milyen géneket kaptál a szüleidtől.


És a gyanta sem koptatja ki, ez is hülyeség. 10 éve gyantázom, de ha télen két hónapig békén hagyom a lábam, akkor van ideje minden szőrszálnak kinőnie és semmivel nincs kevesebb, mint 10 éve, mikor elkezdtem szőrteleníteni.

A húgom 6 vagy 7 éve CSAK BOROTVÁL és mégis, ha télen nem nyúl hozzá és megnő a szőr, akkor is csak fél méterről látszik, annyira szőke és semmilyen erősségű.


A szőrtelenítés egyébként nincs korhoz kötve.

2015. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

"A borotvától megerősödik. "


Ez hülyeség!!!!!

2015. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
#4: Én ezt már annyiszor leírtam, de többet már lusta leszek újból begépelni. Köszi, hogy megtetted helyettem is.
2015. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
#6 Nagyon szívesen ;D
2015. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
nekem gyantától kikopott,és a borotvát nem ajánlom neked
2015. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy nekem is sokkal ritkább lett a gyantától, az epilátortól anyunak szinte semmilyen szőre nem maradt :D irigylem is, jól kiírtotta magának.
2015. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1-es és 4-es válasz a helyes. A többi nagyon elterjedt tévhit.
2015. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!