Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy hete borotváltam a lábamat...

Egy hete borotváltam a lábamat, de még mindig pöttyös, viszket. Ti mit tesztek a bőrötökkel borotválkozás után?

Figyelt kérdés

Reggel felkelés után a száraz bőrömre rányomtam a borotvazselét, nagy hiba volt, még mindig viszket és pöttyös vagyok, pedig ez egy hete történt.

Testápolóval kenem naponta kétszer minimum, ha van alkalmam többször, ezenkívül esténként teafaolajjal áttörlöm. Próbáltam pár alkalommal a mandulaolajat is.

Mit tegyek vele, hogy végre elmúljon?


2015. jún. 11. 15:04
 1/3 anonim válasza:

Mikor borotválod, vagy epilálod a lábad, mindig mosd meg vagy fertőtlenítsd előtte. Pici apró koszok miatt lehet ez a pirosság és viszketés. Vagy csak attól, hogy visszafelé húztad a borotvát és megsértetted a bőröd. Mindenesetre egy ideig ne borotváld a lábad. Tudom, hogy ez nehéz most így nyáron, de próbáld meg :)

A testápoló nem a legjobb, de inkább az, mint a semmit :)Nekem is volt ilyen problémám. Én sem tudtam mit kezdeni ezzel, így hát az orvos írt fel egy gyulladáscsökkentő kenőcsöt. Ha továbbra sem javul, és nem bírod viszketés nélkül, menj el orvoshoz. Nem veszthetsz vele semmit :)

Napoztasd és a legfontosabb: ne vakard! ha vakarod annál csúnyább lesz.

Remélem segítettem :) Jobbulást!

18/L

2015. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ja, és:

A borotválás után mindenképpen fontos a hidratálás. Ez testápolóval teljesen jó :) Nem szabad hagyni, hogy kiszáradjon.

Nagyon jó, hogy különféle különleges olajokkal kened magad. De (szerintem) teljesen mindegy, hogy milyen olajjal kened. A babaolaj is megteszi :) Én jobban szeretem a testápolót, mert az sokkal jobb érzés, ha a bőrömön van, mint az olaj :)

2015. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen es nekem ugy nem lett ilyen, ha a lábam es a borítva is vizes volt

A borotvat kb minden húzás után leoblitettem es a lábamat is gyakran vizeztem es igy mar nem piros es pöttyös :)

2015. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!