Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Este mikor nyomkodjátok az...

Este mikor nyomkodjátok az arcotok? Lefekvés előtt közvetlenül, vagy korábban? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogyha nem lefekvés előtt nyomkodom magam, hanem órákkal előtte, szal akkor a bőröm nem tud pihenni, a homlokom addigra újra kiizzad, veríjtékezik.

Ergo hiába mostam meg az arcom rendesen fürdéskor, mert mikor lefekszem órákkal később, újra fénylik.


2010. febr. 28. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Este szerintem egyáltalán nem kellene nyomkodni... De nem a fent leírtak miatt, hanem azért, mert nem látod rendesen, hogy mit csinálasz. A legjobb mindig a természetes fény!

Hogy a kérdésre is válaszoljak: a nyomkodási helyeknek semmi köze az izzadáshoz, vagy a pihenéshez. A lényeg az, hogy a nyomkodás után minden esetben össze kell húzni a pórusokat! Egy megfelelő pakolással, vagy akár hideg vízzel. A pórusok összehúzása azért fontos, mert ha nyomkodás után nyitottak maradnak, akkor nyomkodási hegek (kráterszerű bőrhibák) alakulhatnak ki.

A kezelés helyes menete egyébként (nagy vonalakban): tisztítás(arctisztító tejjel vagy géllel, és tonikkal), bőrradír, gőzölés, nyomkodás, fertőtlenítés(pl. arctisztító tonikkal), pórusösszehúzás(pórusösszehúzó pakolással, hideg vízzel), nyugtatás(pl. aloe verás maszkkal).

Ha ezt megcsinálod reggel, este a szokásos módon letisztítod az arcodat, és lefekszel.

2010. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De ha reggel nyomkodod magad, mehetsz suliba munkába vörös pöttyökkel a fejeden. Egyébként szerintem az emberek 90%-a este csinálja.

De ez a hideg víz nekem új. Ez is jó tonik helyett?

2010. febr. 28. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A hideg víz pórusösszehúzásra jó, arctisztításra nem (mert nem szedi le a szennyeződéseket).

Egyébként szerintem a szombat reggel a legjobb nyomkodásra (persze akkor, ha utána nem tervezel programot)- így szombaton és vasárnap is tud regenerálódni a bőr.

2010. febr. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!