Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kombinált, tágpórusú bőrre...

Kombinált, tágpórusú bőrre milyen alapozót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A legnagyobb bajom a tágpórus na meg néha a pattanás, eddig max factor cc krémet használtam, de ebben a nagy melegben kiemeli a pórusokat és kisebb pattikat okozott.

Nem használok mindennap alapozót, de amikor szeretnék akkor elvárnám h jól fedjen is :/


És ha tudtok jó fényvédőt (30 faktorosat) ami nem ragad, és jól lehet rá sminkelni szívesen utána olvasnék. :)



2015. júl. 14. 22:01
 1/7 anonim válasza:
Szerintem a szép fedéshez alapozót kellene használnod! A cc és bb krémek nem fednek szépen, max kiegyenlítik a hibákat és az alapozó alatt jó használni őket. Nekem hasonló bőrtípusra a soliteint vált be, olcsó és gyönyörűen fed. Mostanában fedeztem fel, h igazán szép sminket úgy tudok alkotni, h hidratálok (sima gyógyszertári cremor aquosus alapkrém) kb 15 perc múlva catrice prime and fine zöld színű alapozó, majd ha ez is pihent 15 percet akkor soliteint :) ezután pirosító púder stb. De ha nagyon jót akarsz a bőrödnek, akkor vichy hidratálók, vagy la roche posay...és ezek alapozói! De ezek méregdrágák :/
2015. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fényvédő: Eucerin mattító, ez egy könnyű folyékony cucc, hamar beszívódik.

Tág pórusokra először primert tegyél, és utána alapozót.

Primer: TonyMoly

Alapozó: Bourjois 123

Nekem beváltak...

2015. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bioderma Sébium Pore Refiner pórusösszehúzó, jelenleg ezt használom primernek (krémmánián sokan írták h nekik bevált)

Úgy néz ki h egyelőre nekem is. (habár csak pár napja használom de nagyon jól mattit)

2015. júl. 14. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

a bioderma sébium pore refiner tényleg az egyik legjobb cucc.

a max factor cc krém amúgy elég jó fedésű, jobb mint némelyik alapozó. sajnos ebben a nagy melegben szerintem minden folyékony vagy krémes alapozó kiemeli a pórusokat.

a hab állagú alapozók (maybelline dream matte mousse) és a mineral, vagyis ásványi alapozók sem (yamuna, kell a púder!, bareminerals). én utóbbiakat kedvelem a legjobban nyáron, mert nagyon szépen mutatnak, mintha semmi nem lenne az arcomon, és nem folyik le a hőségben.

fényvédőből bírod a kémiait? az alábbi biodermák elég jók. [link]

[link]

[link]


csak mindig arra figyelj, hogy alkoholmenteset vegyél.


jó még az innisfree eco safety 35-ös és a kiss my face 30-as fényvédője is, de azt csak netről lehet rendelni.

[link]

[link]

az 1-es által írt termékeket (soliteint, mosakodókrém, catrice camouflage) azért nem ajánlanám neked, mert ezekben a termékekben vannak komedogén, vagyis pattanásképző összetevők, amik pl. a te bőrtípusodnál nem valami jó, ha nem akarsz kipattogni.

az eucerin fényvédőjének a 4. összetevője is ilyen, meg a 6. az alkohol, úgyhogy az sem a legjobb. én amúgy kipattogtam tőle régebben, amikor használtam.

2015. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
naaa mármint a hab és a mineral alapozók nem emelik ki a pórusokat, azok jók :D
2015. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fhu köszi ezt a hosszú és lényegre törő választ. :D utána fogok olvasni a termékeknek.

Amúgy igazad lehet, hogy nyáron valószínűleg minden alapozó ilyen mert télen meg a 30fok alatti időben nem vettem észre h bele ülne a pórusokba, szóval nyáron nem ajánlott nekem ez a max factor, de a többi időszakban megállta a helyét.


Erről mi a véleményetek?

[link]


Én ezeket használom :


[link]


[link]

2015. júl. 15. 08:23
 7/7 anonim ***** válasza:
.
2015. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!