Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akik száraz hajra használtak...

Akik száraz hajra használtak különböző olajos pakolásokat, leírnátok, hogy használt-e nektek; hogyan, mennyit, hányszor alkalmaztátok; milyen lett az eredmény?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2015. júl. 21. 06:12
 1/4 anonim válasza:
Én heti 3 alkalommal használok extra szűz olívaolajos hajpakolást a hajvégeimre, fontos, hogy a hajtövekre sosem viszem fel, mert zsírosítja. Rajta hagyom kb. 30 percig, aztán lemosom. Nagyon könnyen lejön, őszintén szólva mások ódákat zengenek arról, hogy mindig 2 alkalommal kell megmosni a hajunkat, de nekem már egy alkalommal is tiszta lesz, annak ellenére, hogy konkrétan olajjal volt bevonva. Én egyszer mosom meg, akkor jól átdörzsölöm, de ha másnak két alkalom szükséges, hát akkor tegye meg 2x, nem szép a frissen mosott, mégis zsíros haj látványa. Aztán hajpakolást szoktam feltenni. Mert bármilyen kímélő is a sampon, de mégis egy vegyszer, ami tisztítja a hajat és utána száraz hatást kelt. Erre eddig a legjobb megoldásnak nálam a tejproteines vagy a keratinos hajpakolás bizonyult a legjobbnak. Tényleg csodát művel a hajjal. Annyira finom, bársonyos utána. Az olíva olaj telis-tele van vitaminokkal, ami táplálja a hajszerkezetet, a hajpakolások, amiket említettem pedig puhává, lággyá varázsolják a hajat. Nincs is szükségem fésülködésre utána, annyira kisimítja. Szárítás előtt még szoktam a végeire tenni argánolajos hajvégápolót, ami egyrészt táplálja a hajszálakat, másfelől véd is a hőtől. Festett szőke hajam van és gyorsan nő, valamint kopik is a festék, ezért sűrűn festem a hajam, mégis egészséges, nem töredezett hajvégeim vannak. És mindezt megoldottam potom áron, hiszen olyan termékeket használok, amik nagy kiszerelésben kaphatóak és mégis olcsón beszerezhetőek. Én nem tudom, hogy a te hajad milyen, az enyém elég vékonyszálú, de egy próbát mindenesetre megér, hogy kipróbáld! ;)
2015. júl. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az extra szűz olívát én kókuszvajjal, kakaóvajjal vagy sheavajjal szoktam keverni, ami éppen van otthon. Hetente egyszer használom, este felkenem, betekerem a hajam folpackba és törölközőbe és reggel megmosom. Nekem nagyon bejött, sokkal jobb, mint akármelyik bolti pakolás vagy hajolaj. Könnyen fésülhető a hajam és kevésbé törik.
2015. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Argán olajat használok, 100%-os bioboltból. Minden nap 4 cseppet kenek a hajamon szét, nem kell kimosni, épp ezért a legjobb hajápoló olaj. Amit ki kell mosni az kevésbé hat, meg a samponozás is szárít.

Az eredmény, szép, puha, fényes, egészséges haj. Előtte töredező, száraz, fénytelen volt, mert szőkítem.

2015. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek, úgy örülök, hogy ilyen részletesen megírtatok mindent!!! :-)


Mentek a zöldek! :-)

2015. júl. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!