Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak már az arcbőrömm...

Mit csináljak már az arcbőrömmel? Van még rá valami megoldás, hogy rendbehozzam a kinézetem, vagy törődjek bele, hogy a bőröm miatt örökre ronda maradok? (Lent)

Figyelt kérdés

Régen nagyon durván pattanásos voltam. Most már nincs tele az egész fejem pattanásokkal, de 2-3 pattanás mindig van rajtam. Viszont a régi pattanások miatt az egész homlokom tele van ocsmány sötét foltokkal, komolyan rengeteg van. Használok rá AHA hámlasztót, C vitaminos szérumot, de semmit sem ér. Az állam pár héttel ez előtt tele lett pattanással, pedig amúgy csak a homlokomon szoktak lenni, és elmúltak, de most az is tele van piros-barna foltokkal, ráadásul undorító fekete mitesszerek is vannak rajta. Az orrom is mitesszeres valamennyire, sőt még 1-2 fehér mitesszerem is van. Akneroxidot használok hónapok óta, de az csak a pattanásokra jó, és azokat csökkentette is, de 1-2 még mindig van. A mitesszerekkel semmit sem tudok kezdeni, BHA-t próbáltam, semmit sem ér. Az AHA-t kb 6 hete használom, C vitamint egy hete, de mint már mondtam, semmi változást nem látok a foltokon. Kozmetikushoz jártam régen, semmit sem ért. Bőrgyógyász a foltokra annyit mond, hogy majd elmúlnak, de én ezt nem hiszem el. Mégis mennyi idő alatt, és eddig miért nem halványodtak? A pattanásokra mondta az Akneroxidot, meg azt, hogy majd ősztől felír valami gyógyszert rá, de nem is ez a legnagyobb probléma a bőrömmel. A mitesszerekre semmit sem mond, csak hogy menjek kozmetikushoz, de azt abbahagytam, mert hiába jártam hónapokig, semmit sem használt, fájdalmas volt és drága, ráadásul 3 napig fel volt dagadva az arcom utána. Teljesen tanácstalan vagyok. Törődjek bele, hogy soha nem lesz normális külsőm, vagy van még valami megoldás, hogy helyrehozzam a bőröm?

14L



#bőr #csúnya #pattanás #mitesszer #mit csináljak már
2015. júl. 21. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Keress másik bőrgyógyászt, hátha vannak ötletei. Vannak speckó gyógyszerek aknéra, Roaccutan meg ilyenek. Ezek nagyon súlyos rendellenességet okozhatnak egy magzatnál, így akkor írják fel, ha mellette fogamzásgátlót is szedsz, amihez lehet, hogy kicsi vagy. Vagy nagyon meg kell ígérned, hogy nem szexelsz, amíg a kezelés tart + több hónap.
2015. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De a Roaccutan csak pattanásokra jó, a mitesszereket és a foltokat nem tünteti el. 2-3 pattanásra komolyan ilyen durva gyógyszert írnának fel?
2015. júl. 22. 00:00
 3/16 anonim ***** válasza:

Én nem próbáltam, itt írnak tapasztalatokról:


[link]

2015. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...írják azt is, hogy veszélyes meg durva mellékhatásai vannak...de ha van rá esély, hogy valaha is elfogadható legyen külsőm, akkor akármit beszedek, mindegy, hogy mit okoz, csak ne kelljen ezzel az arccal élnem. De ha a mitesszereket és a foltokat nem hozza rendbe, akkor semmi értelme..ha azt a pár pattanást eltünteti a fejemről, attól még ugyanolyan undorító foltos és mitesszeres marad a bőröm..
2015. júl. 22. 00:42
 5/16 anonim ***** válasza:
A hegeket gyógyszerekkel nem lehet kezelni, valamilyen fizikai megoldás kell. Nekem van dermarollerem, amit én striákra vettem, de mindenféle bőrproblémára, ráncokra, pattanásokra, hegekre is jó, szerintem érdemes kipróbálni.
2015. júl. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja, és ha kipróbálod, akkor várj vele őszig, mert ez az eszköz úgymond mikrosérüléseket ejt a bőrön, aminek nem tesz jót, ha utána közvetlen napfény éri. És hétvégén csináld a procedúrát, mert lehet, hogy még másnap is piros lesz a bőröd...

Ha kipróbálod, akkor előtte olvass utána alaposan, mit hogyan, mivel, ha van kérdésed, nyugodtan kérdezz tőlem, mert én eléggé tisztában vagyok a használatával. :)

2015. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És ilyen dermarollert hol lehet venni, és mennyibe kerül?
2015. júl. 22. 07:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Az idő sokat segít, tudom miről beszélek. 22/f. 14 éves vagy még jó pár évig fogod viselni a nyomait, kár már most ezen aggódni.
2015. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De én nem tudok még évekig ezzel az undorító arccal élni. Olyan szinten gyomorforgató a bőröm, hogy az utcára sem mehetek ki és társasági életet sem élhetek emiatt. Akármit beszedek, akármit megcsinálok, csak mondja meg valaki, hogy hogy tüntessem el a mitesszereket és a foltokat...
2015. júl. 22. 09:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem kell évekig szenvedned. A Roaccutan és tsai sokat segítenek mindenen, csak sok a mellékhatás is. A kezelés után általában nagyságrendekkel javul az arcből minősége, és úgy is marad.
2015. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!