Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnám természetes...

Hogyan tudnám természetes módon szőkíteni a hajam?

Figyelt kérdés
alapjáraton sötétszőke/világos barna hajam van, de szeretnék szőké(bbe)t, még világosabbat. festeni nem szeretném semmiképp, ilyen és efféle drasztikus átváltozásokat nem szeretnék. olyasmi kéne, amivel fokozatosan kiszőkül a hajam. olyan ötleteknek örülnék a legjobban, amik természetes alapanyagokból állnak, nem kell sokat költeni és bevált módszerek is.

2015. szept. 7. 20:42
 1/3 AnnaMio ***** válasza:
Nekem is ilyesmi a hajszínem. Eredetileg a száraz hajam puhítására kezdtem el mézet használni (amitől selymes és fényes lett azonnal, anélkül hogy zsírosítaná, mint a legtöbb balzsam vagy olajos pakolás). A méz természetesen világosít (ez is már azonnal látható), hidratál és táplál. Nyugi, egyáltalán nem ragad tőle a hajad (a könnyebb eloszlatásért egyenlő arányban keverem a balzsamommal, amit 5 percig hagyok fenn), és langyos vízzel is tökéletesen ki lehet öblíteni. Ez a legjobb módszer szerintem. A másik lehetőség a kamilla teás áztatás vagy öblítés, amit ne moss ki a hajadból, hanem hagyd teásan megszáradni. Ahogy éri a nap, az rásegít a hatására. Még ki lehet próbálni a gyömbéres vagy citromleves öblítést is (ezt is ugyanúgy, mint a kamillát), viszont az utóbbival óvatosnak kell lenni, mert a túl sok citromsav rongálhatja a hajat. Remélem segítettem :)
2015. szept. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segítettél, köszi! a mézes ötlet nagyon csábítóan hangzik, mindenképp kipróbálom :)
2015. szept. 8. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:
[link] ez nem természetes módszer, de nagyon kíméletes,ezért sokszor kell használni hogy látszódjon de látszódni fog.
2015. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!