Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Eddig is voltak pattanasaim...

Eddig is voltak pattanasaim de 2honapja az arcom jobb oldalan tomegevel megjelentek a miteszerek majd kesobb a pattanasok. Ennek lehet valami belso oka vagy csak a hormonok? 17/L

Figyelt kérdés
2015. okt. 5. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában, ha nem a T vonalban jelennek meg pattanások, az utalhat gyomorproblémára, de ez nem aranyszabály, a gonosz kis hormonok bármire képesek. Néhány jó tanács:

-SOHA ne nyomkodd! SOHA! Vagy kozmetikus vagy termékek segítségével szárítsd le! A pattanások gyulladásos területek, ha nem jól kezded kinyomni, tovább is terjedhet és elég rondára nőhetnek. Inkább viseld el még pár napig, utána viszont nyoma sem lesz.

- Igyál nagyon sok vizet! A víz jót tesz az emésztésnek, a bőrnek, tulajdonképpen majdnem mindennek.

- Kerüld a nagyon olajos, zsíros ételeket, főleg az olajos magvakat és egyél sok gyümölcsöt, rostot!

- Használj bőrradírt, tonikot vagy fekete szappant esténként, reggel én általában micellás vízzel szoktam áttörölni az arcomat. Időhiányban nagyon gyors és praktikus tud lenni a micellás víz. :) A fekete szappant mindenképp ajánlom! Nagyon szépen leszárítja a pattanásokat, de a bőrt nem szárítja ki.

- Ne használj alapozót! Ha teheted, ne tegyél semmit az arcodra, de ha nagyon muszáj, akkor inkább BB krém, abból szerintem a legjobb amúgy a NÍVEA terméke, nagyon bőrbarát. Ha teheted, tényleg ne legyen semmi az arcodon és egy tonikkal naponta többször is áttörölheted. Ez mondjuk legjobban akkor kivitelezhető, ha otthon vagy. Én suliidőben ezt úgy kivitelezem (természetesen csak kritikusabb időszakban, amikor tényleg nagyon szükség van valami kis alapra), hogy már rögtön, mikor hazaérek, lemosom és többször áttörlöm estig a tonikkal a bőröm.

Nagyjából most ennyi jutott eszembe. Remélem, tudtam valamit segíteni. :)

2015. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ahhoz a részhez ér a telefon amikor telefonálsz?

Sűrűn fertőtlenítsd a telefonodat!

2015. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Nem lehet, hogy azon az oldalon alszol, telefonálsz, vagy arra fésülöd a hajad? Hacsak egy oldalon jön ki, érdemes erre gyanakodni.
2015. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!