Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mostanában elég sok pattanásom...

Mostanában elég sok pattanásom jön ki. Van valami tippetek? Több lent. Amivel kevesebb jönne ki, vagy valami arc pakolás

Figyelt kérdés

Olyan tipp kellene, amitől kevesebb jönne, vagy egy arc pakolás ami jót tesz a bőrnek. Tapasztalatok is jók lennének nekem hogy kinek melyik arc pakolás vált be.

Google a barátod, és más bunkó választ nem szeretnék



2015. okt. 19. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is, győződj meg arról, hogy megfelelő mennyiségű a napi folyadékbevitel. (napi 2,5 l) A legjobb, ha tiszta vizet iszol, ez nagyon jót tesz az arcnak. Sok, sok víz!

Aztán, én egy idő után rájöttem, hogy teljesen felesleges vásárolgatnom mindenféle pattanástalanítót, arcradírt és tonikot a drogériákban, mert bizony van amelyik még több pattanást hoz ki, mint amennyit eltüntet.

Arcradírnak összekeverek cukrot, mézet, esetleg darált mandulát ha van otthon, azzal óvatosan átdörzsölöm az arcom, rajtahagyom 5-10 percig majd lemosom, és nagyon jót tesz a bőrnek, komolyan jobb mint bármi más és fillérekbe kerül mellesleg.

Arclemosónak vagy micellás vizet veszek, vagy bioboltban kapható rózsavizet, ha épp elfogy, akkor otthon főzök kamillateát és azzal mosom át az arcom.

Arcpakolást akkor szoktam feltenni, amikor a kamillateával mosom át az arcom, mert amit kifőzök kamillavirág, tökéletes erre a célra mézzel összekeverve. Mindkettő gyulladáscsökkentő hatású,és tényleg jó!

Kénszappan is nagyon jó pattanások ellen, nekem például a hátamon szokott lenni nőbaj idején, és nagyon jól leszárítja őket, bioboltban kapható.

Szóval amik nekem beváltak, az a sok víz fogyasztása, méz, kamillatea, rózsavíz, kénszappan. Egyébként még az uborka leve is jó (pl ha anyum csinál uborkasalit, még sózás előtt kinyomkodja a levét, és azzal is át lehet mosni az arcot), élesztő+tej pakolás is jót tesz a pattanásos bőrnek. Ártani nem fog, mert csupa természetes anyag, nem laborban kikísérletezett kenceficék, amik ki tudja mit tartalmaznak.

DE! Ha nagyon durván pattanásos az arcod, keress fel egy bőrgyógyászt, lehet valami más áll a háttérben, vagy ő is tud neked felírni kenőcsöt, így nem kell otthon kísérletezned hogy melyik arcpakolást vedd meg, melyik lesz az amelyik még több pattanást hoz elő stb.

2015. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sunshinedoll ***** válasza:
BHA hámlasztó, vagy valamilyen benzoyl peroxidos krém, és hanyagold az alkoholos lemosókat meg tonikokat.
2015. okt. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én kávézaccal radírozok hetente 1-2 alkalommal, egy alkalommal élesztős pakolást teszek. de használok spf2 krémet és spf20 hámlasztót is. azóta ritkábban jönnek elő ilyen marhaságok. és a legjobb tipp: sok szex, az baromira helyre teszi a bőrt. -ez is tapasztalat.
2015. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Irjatok le legyszives hogy amiket hasznalok az rossz e vagy nem.

Garnieres alkoholos tisztito, porus osszehuzo tonik, ami egyben jo a pattanasok ellen(naponta)

Egy nivea-s borradir

2015. okt. 19. 19:35
 5/5 A kérdező kommentje:

Veletlen elkuldte:D szoval niveas borradir, hetente 2

Es egy micellas arclemoso tonik (nem alkoholos, nem is csip)

A jobb szemem alatt lett egy furcsa erzesu "seb" is. Mjntha egy borkemenyedes lenne..lehet valamelyik miatt jott ki? Es amugy nincs sok pattanasom, csak osszeszorva par nagy darab egy csoportban. Amkkor eltunik egy, Jon a masik:/i

2015. okt. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!