Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Festett intenzív vörös hajamat...

Festett intenzív vörös hajamat visszafesteni az eredeti barnámra itthon lehetséges?

Figyelt kérdés
Palette Deluxe intenzív vörös violet hajfestéket használok két éve, imádom. viszont nagyon károsodott ez idő alatt a hajam, szeretném pihentetni. Arra gondoltam visszafestem az eredeti barnámra (a középbarnánál kicsit sötétebb eredetileg a hajszínem). Azonban rengeteg a kiadásom a hónap folyamán, örülnék neki ha ezt itthon házilag meg tudnám oldani. Szerintetek sikerülne? Van aki ért hozzá és tudna segíteni a témában? Nagyon örülnék! :)

2015. nov. 4. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán a sötétbarna palette hajfestékkel sikerülhet, az jó esetben elfedi a vöröset, de mivel gyakorlatilag feketére festi a hajadat így is lesz lenövésed, de nem lesz olyan feltűnő. A sima barnákon átüt a vörös. Én ugyanebben a szituban voltam, csak vegyszermentes hajfestékre akartam váltani (khadi) a végén inkább hagytam lenőni a vöröset, azóta szép barna a hajam, mondjuk nekem minden vegyi hajfesték vörösre festette a hajam, mert alapból van benne vörös pigment, emiatt kellett a természetes hajfesték, így végre barna.
2015. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A "kifeketülést" nem lehet elkerülni? Nagyon nem állna szépen az szerintem :( fájó szívvel válok meg így is a vöröstől, félek is belekezdeni..
2015. nov. 4. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát próbáld meg befesteni valamelyik barnával, de szinte biztos, hogy átüt rajta majd a vörös, vörösesbarna leszel nem olyan nagy baj, viszont nagyon hamar szokott kopni, a vörös nagyon ledobja a festéket.
2015. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ez a turhetobb opcio, a feketetol nagyon felnek..:(
2015. nov. 4. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az eredeti hajad akarod visszakapni akkor ne fesd a hajad hanem hajradírt használj.
2015. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy a barna festék kevésbé károsítja a hajad? Annyi a változás, hogy az intenzív színekhez 9-es oxit adnak, a sötétekhez meg hatosat. Ez nem akkora különbség, hogy látványos javulást érhetnél el.

Ha a hajhosszra mindig színezőt használsz, nem kell megválni a vöröstől, elég csak a hajtövet kenni a festékkel - vagyis a haj ugyanazon részét csak egyszer, még eredeti állapotában éri az erősebb anyag, később csak a gyenge színező.

Használj ápolókat, pakolásokat, aztán ha később jobban állsz anyagilag, keress olyan fodrászt, aki hajregenáró kezelést tud csinálni. (pl. Joico, vagy a legújabb Olaplex csodaszer.)

2015. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csak egyszer, esetleg kétszer szeretném festeni barnára, hogy ne legyen lenövésem (legalábbis ne olyan amit kiszúrni 100 méterről is akár) azután pedig most egy jó ideig nem tervezem festeni majd. De más alternatíva is érdekel.

Hajradír hatásos? Nem teszi tönkre a hajam?

A kezelésekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Nem mertem még ilyeneket kipróbálni, egy az hogy elég sokat kéne spórolnom rá, mellette pedig olvastam hogy például a brazil kakaóvajas kezeléstől sok embernek letört a haja 3/4-e, ilyet nem mernék megkockáztatni.

2015. nov. 6. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:
A hajradír nem adja vissza az eredeti hajat - azt semmi sem tudja. A festés során bizonyos pigmentek lebomlanak, emiatt a hajszín megváltozik.
2015. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!