Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Régen ricinus, majd kókusz,...

Régen ricinus, majd kókusz, most argán olaj van úgy felkapva. Csak szerintem vannak túl hypolva?

Figyelt kérdés

pár éve a ricinus olaj volt a menő, mindenki vette orrba szájba. több barátnőm is panaszkodott,hogy hullik tőle a haja, de azért használja. aztán jött a kókusz olaj. ez nekem pl erősen szárított, de több tapasztalat alapján is.

most meg az argánolaj a menő. tisztán is, de termékekbe is ha rá van írva,hogy argánolajjal, már drágább mint a többi..

félre értés ne essék, én is próbáltam ezeket az olajokat. de úgy gondolom erősen fel vannak futtatva, nem igazán jók.

jojoba olajat használok egy ideje. ez tényleg szuper, nincs szaga sem. a bőröm hamar beszívja, a hajam is. hajmosás után is lehet használni, nem lesz tőle zsíros(mértékkel)

de pl a ricinus olaj nagyon sűrűn folyó volt, nehéz volt kimosni. a kókuszolajnak szerintem hányásszaga volt, és mint írtam szárított..olvastam,hogy szájra milyen jó. hát nekem foltokban lehámlott tőle a szám..

argán olaj meg olyan semmilyen nem volt számomra, csalódás.

de annyira fel vannak hypolva. szerintetek van valóságalapja és tényleg olyan jók ezek?


2016. jan. 6. 14:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem az argánolaj használt, a kókusz nem annyira, a többit nem használtam. Mondjuk én tisztán vettem és úgy nyomtam bele a balzsamomba.
2016. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

mondom,hogy a szempilláimon bevált a ricinus. de a hajamon 1-2 óra pakolás után(fejbőr közelében) nem vált be, nagyon hullott már mosás közben és utána is.

mintha egy döglött egér lett volna a lefolyómban. (szemüveg nélkül úgy nézett ki) :D

am az argánolajnak tényleg van egy jellegzetes szaga, de én attól nem undorodtam annyira

2016. jan. 6. 19:01
 13/17 anonim ***** válasza:
nem szabad tenned a fejborodre, csak keverve mondjuk kokuszzsirral és par csepp arganolajjal.
2016. jan. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy te neked nem vált be , mert rosszul használtad, nem kamu, vagy szar...

A ricinustól nekem óriási szempilláim lettek, hajon nem szabad töményen, és keverni szoktam kókuszolajjal , olivával meg citrommal és akkor okés. Azért hullott meg minden, mert nem tudott lélegezni a fejbőröd, mert töményen volt rajta, vagy túl sokáig, ennyi:)

A shea vaj, az argán olaj, meg a fentiek mind remek kozmetikumok, pont , hogy nagyon olcsóak. Nem méregdrágán kell venni boltokban mint hozzávalü mert az semmit nem ér, plusz drága is,hanem patika vagy bio boltok, ahol 100%-ban kaphatóak, na az az igazi...

2016. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A szűz kókuszolajnak isteni illata van, annyira hogy sokszor még magában is ettem. Hajra használtam és szemkörnyékápolónak. Nem tudom te mit szagolhattál...Pont most tervezem újravenni. Az argánolaj elmegy, az tényleg túl van sztárolva, a ricinusolaj meg egy nagy nulla.
2016. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14# írtam,hogy szempillára bevált. hajon 1-2 órát volt fent, szóval nem sokáig!

köszi a válaszokat:) amúgy ezek szerint nem jó kókuszolajat vettem, nem volt kókusz illatú

2016. jan. 6. 22:26
 17/17 anonim ***** válasza:
Argán olaj (100%-os), nekem helyrehozta a haldokló hajam, szóval én csodaként kezelem ezt, rohadt drága, de megéri. Nekem nyáron volt 2 szőkítésem + heti kétszer strandoltam, a hajam kőkeményre száradt. Tehát képzeld el a derékig érő hajat, ami nem mozdul, nem hajlékony. Semmilyen balzsam, hajpakolás nem segített, csak az argánolaj mindennapos használata. Szóval igenis csoda. Számomra mindenképp. De azt nem bírom mikor látom hogy leszólják, megkérdezem milyen olajat használt, és mondjuk közli hogy Avon... basszus... Az tömény szilikon 1% argánnal. Akkor ne az olajat szidja... legalább nézne utána az ember hogy mit is használt. Mint te a kókuszolajnál... a finomítatlan, azaz hajra is való olaj kókuszillatú alapból. Erről könnyű megismerni. Amit sütéshez használnak az nem igazán jó a hajra. A ricinus meg végképp nem, mert túl sűrű olaj.
2016. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!