Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 14 évesen hajfestés a zsírosod...

14 évesen hajfestés a zsírosodás ellen?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Nagyon zsírosodik a hajam, lassan 3 éve kínlódok vele. Már rengeteg mindent kipróbáltunk a zsírosodás ellen. Rá adásul tavaly húsvétkor elkezdett nagyon erősen hullani, amit a rossz mandulám okozott, emiatt ki vették a mandulámat. A hullása javult, de a zsírosodás nem. Vasárnap este és szerda este szoktam hajat mosni tojás samponnal a WU2-vel, ezután citromos almaecetes vízzel leöblítem. Eleinte segített az almaecetes víz, de már most az sem segít semmit. Már keddre is elég zsíros, a szerdáról ne is beszéljünk..le engedve borzalmasan néz ki a hajam. Nem szoktam ártani a hajamnak, óvatosan bánok vele, nem használok rá semmi olyan szert, ami ártana neki vagy zsírosodna tőle. Le engedve hordom, csak akkor csurizom fel ha muszáj. A mandulaműtét után nagyon sok új babahajam nőtt, amik aránylag gyorsan nőnek, de a megmaradt hajam az nem nagyon akar nőni se.


Nos, anyum festeti a haját, és neki szárazzá tette, több mint egy hetet is ki bír a haja zsírosodás nélkül. Arra gondolt, próbáljuk meg nekem is ammónia mentes hajszínezővel, pont mint neki. Picit félek ettől, de majd még beszél fodrásszal is, hogy ő mit tanácsol, de én a ti véleményeitekre is kíváncsi vagyok.


Mit gondoltok? Szerintetek segítene? :)



2016. jan. 13. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én festem a hajam, de naponta kell mosnom.

A festés nem változtat a zsírosodáson.

2016. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia, én már elég régóta festem a hajam, és nem vettem észre hogy szárítaná a töveket. Inkább a hajvég lesz sprőd tőle. Esetleg a szárazsampont nem próbálod ki? Az is megoldás lehet, ha szárítás után nem nyúlsz sokszor a hajadhoz. Én például sokszor beletúrok, és így két nap alatt bezsírosodik. Beszélj anyuddal, mindenesetre megér egy próbát a hajszínváltás, bajod nem lesz tőle. :)
2016. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A festéstől még ugyanolyan zsíros lesz a hajad, de jobban fog hullani, és lehet még jobban tönkre vágod. Több oka is lehet a haj zsírosodásnak. Lehet más sampon kéne, és hanyagolni kéne az ecetes öblítést.
2016. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na most teljesen össze zavartatok :)

Kedves utolsó :)

Nem kell másik sampon, mint már írtam, mindent kipróbáltunk és nem segített:))

Az ecetes öblítést sem csináljuk már, de attól még semmi nem változott :)

2016. jan. 13. 20:00
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ki akartam próbálni a száraz sampont, de anyum azt mondta nem vesz már rá semmit...lehet az is csak ártana neki, mint használna, szóval inkább nem. :D
2016. jan. 13. 20:02
 6/16 anonim ***** válasza:
Próbálj ki valamilyen másféle sampont. A tojás sampon száraz hajra való.
2016. jan. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincs már olyan sampon, amit én ki nem próbáltam volna. :)
2016. jan. 13. 20:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanez ez volt a bajom, csak nekem nem hullott a hajam, és nekem a szárazsampon oldotta meg.
2016. jan. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia :)

De mihez kezdjek a száraz samponnal? Megmosom vele kedden? Vagy mi?:D

2016. jan. 13. 20:07
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem még túl fiatal vagy hajat festetni! habár tudom hogy a mai fiatalok túl hamar akarnak felnőni, de azért felesleges festetni a hajadat! mosd ki a hajad, és öblísd le a hajad ecettel vagy citromlével. persze, a hajzsírosodás függ attól is hogy mennyire szereted piszkákni a hajad, vagy stresztől vagy csak egyszerűen örökölted :)
2016. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!