Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajestés indigóval? Tapasztala...

Hajestés indigóval? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Fekete hajat szeretnék és nem akarok vegyszeres festéket használni. Hallottam arról, hogy fekete henna hajestéket összekevernek indigóval vagy csak magában indigót kennek a hajra és attól fekete lesz a hajam színe. Tényleg szép, élénk fekete lesz vagy csak sötét barna?

2016. jan. 21. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Fekete henna nem létezik, az szintetikus festék. De van olyan henna és indigó tartalmú keverék, amelyben elegendő indigó van és fekete lesz a végeredmény. Én khadi terméket használtam, ebben tényleg csak ezek a porok vannak, meg egy-két plusz növény ápolás céljából. Indigó önmagában nem fest egyébként, henna kell hozzá.
2016. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nemrég vettem fekete henna festéket és kipróbáltam egy szőke pót tincsen és azon olyan érdekes zöldes fekete színe lett. Aztán mondták, hogy tegyek hozzá indigót, de ha úgy sem jó, akkor feleslegesen nem fogom keresgélni és megvenni.
2016. jan. 21. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:

van a henna és az indigó. ha ezeket megfelelő arányban kevered, akkor különböző színeket érhetsz el.

de hogyha előre kikevert port veszel, amin rajta van,hogy milyen színű lesz, akkor ott már nincs más teendőd, mint vízzel meg tetszőleges extrákkal kikevered és felviszed a hajadra... utána akár 3-4 órát is maradhat fent,hogyha nem ír hatóidőt.

és miután lemostad még 48 óra kell neki, mire eléri a hajad a végleges színt.

szóval gyanítom a próbtincset nem hagytad hatni ilyen sokáig + nem vártál 48 órát utána,hogy milyen színű lesz,

[link] ez már előre ki van keverve, nem kell hozzá tenni semmit.

[link] szintén

2016. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első próbálkozásnál 1 órát hagytam hatni, de másodszor 4 órát rajta hagytam aztán lemostam és ugyan azt az eredményt kaptam
2016. jan. 21. 14:46
 5/5 anonim válasza:
Ezeréves a kérdés, de hátha valaki még olvassa. Szőke hajra hiába kensz indigót, maximum kék vagy esetleg zöld lesz. Először 100 % tisztaságú hennával kell bekenni, lemosni, és utána mehet rá az indigó tisztán, akkor lesz fekete.. Barna hajra mehet egyből az indigó, de itt is ajánlott a legelső indigózás előtt hennával bekenni, mert arra könnyebben tapad az indigó. De őszre, szőkére, világos barnára mindenképpen először sima, natúr henna kell, hogy ne kék, hanem fekete legyen majd az indigózás után az eredmény. A hennától természetesen a szőke még csak élénk vörös lesz, de ha erre egyből megy az indigó, akkor szép fekete lesz az eredmény.
2019. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!